Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Przemoc w rodzinach, kradzieże i niebezpieczne incydenty na drogach. Policja podsumowała weekend

2018-12-17 12:38:28 (ost. akt: 2018-12-17 12:45:41)
Do najgroźniejszego zdarzania doszło w Lubawie. W wypadku poszkodowane były dzieci od 7 do 11 lat

Do najgroźniejszego zdarzania doszło w Lubawie. W wypadku poszkodowane były dzieci od 7 do 11 lat

Autor zdjęcia: KPP Iława

Podczas minionych trzech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 130 interwencji, w tym: 24 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur, natomiast 25 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol w miejscach niedozwolonych czy naruszeniem przepisów o ochronie przyrody.
Doszło w tym czasie do 6 zdarzeń drogowych, zatrzymano 2 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kółko po pijanemu.

Z czym mierzyli się policjanci? Interwencje dotyczyły naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej czy wykroczeń przeciwko przepisom ustawy  o ochronie przyrody.

Do najpoważniej wyglądającego zdarzenia doszło w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń policji 35 –letni kierujący samochodem osobowym ford nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.  Trójka dzieci w wieku 7-11 lat zostało przetransportowanych do szpitala w Olsztynie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że nic poważnego nikomu się nie stało.

Natomiast podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich w sobotę 15 grudnia kilka minut po godzinie 22:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem.  W trakcie czynności policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 41 – latek kierował samochodem osobowym mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.
Kolejny pijany wpadł także w sobotę 15 grudnia kilka minut po godzinie 22:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36 – latka. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo kierował oplem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Policja zatrzymała także dwie osoby poszukiwane.
Pierwszy z poszukiwanych to 32 –latek z Susza.  Był bardzo zdziwiony, kiedy dowiedział się, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Najbliższe 16 dni spędzi w więzieniu za popełnione wykroczenia.
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci na terenie Iławy. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta  i gminy zauważyli 19 – latka.  Policjanci znając listę osób poszukiwanych, z którą zapoznają się podczas każdej odprawy służbowej pamiętali, że mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności.  19 – latek został zatrzymany i odkownowjowany do zakładu karnego, gdzie spędzi 45 dni.


 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages