środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Pierniki, ozdoby, kolędy... Dzieci były zachwycone Mikołajkową Fabryką Niespodzianek [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-12-15 11:00:00 (ost. akt: 2018-12-14 14:45:40)
Praca wre. Tu akurat rodzice z dziećmi tworzą kartki świąteczne, które następnie trafiły do ich najbliższych

Praca wre. Tu akurat rodzice z dziećmi tworzą kartki świąteczne, które następnie trafiły do ich najbliższych

Autor zdjęcia: archiwum ośrodka przy ul. Chełmińskiej

Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ul. Chełmińskiej w Iławie w poprzednią sobotę tętnił (świątecznym) życiem. A wszystko za sprawą Mikołajkowej Fabryki Niespodzianek, którą już drugi rok z rzędu organizuje ośrodek, miasto Iława oraz Stowarzyszenie ESWIP.

Uczestnicy korzystali z "fabryczek": wypiekania i dekorowania pierników, tworzenia kartek i witraży świątecznych. Odbył się konkurs wiedzy o tradycji bożonarodzeniowej oraz występ artystyczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Iławy, który wykonał kolędy.

Spotkanie zwieńczył swą obecnością burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, składając życzenia świąteczne, wręczając tradycyjny upominek bożonarodzeniowy, ale także — wyrabiając ciasto na pierniki ze swoim starszym synem.

Całe wydarzenia było bardzo sprawnie przeprowadzone przez organizatorów/pracowników ośrodka na iławskim Gajerku. Sale były wypełnione prawie po brzegi: w każdej z nich funkcjonowała fabryka niespodzianek o innym charakterze. Dzieciom chyba szczególnie do gustu przypadło właśnie wałkowanie ciasta na pierniki i ich formowanie. My też tam byliśmy i ciasto na pierniki wałkowaliśmy.

Wszystko wskazuje na to, że Mikołajkowa Fabryka Niespodzianek stanie się imprezą cykliczną i za rok w Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie ponownie zapanuje świąteczna krzątanina.

— Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za miłe towarzystwo i super atmosferę jaką stworzyliście! Nie udałoby się, gdyby nie ESWIP, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, Warzywnik Catering i Fundacja Artystyczna IzaR — podsumowują organizatorzy wydarzenia.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages