środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dziś piłkarska gala WMZPN. Reprezentanci Iławy, gminy Iława i Lubawy z szansami na nagrody

2018-12-14 10:20:14 (ost. akt: 2018-12-14 10:53:26)
Jeziorak Iława jest nominowany m.in. w kategorii Sportowy Marketing Roku. Duży wpływ ma na to projekt Rodzina Jezioraka, do której wstępują kibice w najróżniejszym wieku (tu młodzi fani "J" podczas meczu z Unią Susz, 20 kwietnia 2013)

Jeziorak Iława jest nominowany m.in. w kategorii Sportowy Marketing Roku. Duży wpływ ma na to projekt Rodzina Jezioraka, do której wstępują kibice w najróżniejszym wieku (tu młodzi fani "J" podczas meczu z Unią Susz, 20 kwietnia 2013)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Dzisiaj (piątek 14 listopada) odbędzie się Gala WMZPN, podczas której poznamy laureatów w 11 kategoriach: m.in. najlepszego piłkarza, drużynę i sponsora roku. Wśród nominowanych są także reprezentanci powiatu iławskiego z klubów Constract Lubawa, GKS Wikielec i Jeziorak Iława a także działacze i gmina wiejska Iława jako Piłkarski samorząd roku.

W głosowaniu wzięło udział całe środowisko piłkarskie z naszego regionu. Kandydatów do poszczególnych kategorii można była nadsyłać do WMZPN. 4 grudnia została ogłoszona lista, na którą zagłosować mógł każdy, kto posiada konto w portalu społecznościowym facebook.

Głosy z internetu stanowią 50 procent ostatecznego rozstrzygnięcia, drugie 50 procent głosów oddają członkowie zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
— Pierwszy raz organizujemy taką galę — mówi prezes WMZPN Marek Łukiewski. — Pomysł wyszedł od środowiska piłkarskiego z naszego regionu, dojrzewał od dwóch, trzech lat i w końcu zdecydowaliśmy na jego realizację. Patrząc po zainteresowaniu, można powiedzieć, że jest to strzał w dziesiątkę. Mamy grudzień, czyli miesiąc wolny od piłki, ale całe środowisko się zmobilizowało. Najpierw wysyłając liczne zgłoszenia, a potem mocno głosując i promując nasz plebiscyt.

••• Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas dzisiejszej Gali w olsztyńskim Hotelu Omega, która połączona zostanie z tradycyjnym spotkaniem opłatkowym piłkarskiego środowiska Warmii i Mazur.
— Każdy wygrany otrzyma pamiątkową statuetkę, a nominowani pamiątkowe dyplomy — dodaje Łukiewski.
— Zaprosiliśmy wszystkich nominowanych, więc wcześniej się nie dowiedzą, kto wygrał. Emocje będą do samego końca. Na zwycięzców czekają także vouchery do wydania w sklepie R-GOL.com.

Piłkarska Gala zakończy 2018 rok.— To był bardzo pracowity okres dla naszego związku. Niestety, dla naszych najlepszych drużyn z województwa, czyli Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg, nie był to rok udany — ocenia prezes WMZPN. — Obydwie drużyny ciągną się w dole tabeli I i II ligi. Natomiast mistrz IV ligi (Znicz Biała Piska - red.) doskonale sobie radzi w rozgrywkach III ligi. Poza tym Akademia Młodych Orłów z Olsztyna w kategorii U-12 zajęła trzecie miejsce w Polsce podczas turnieju Tymbarka. W 2019 roku będziemy rozwijać naszą warmińsko-mazurską piłkę. Mamy pomysły, tylko teraz trzeba je wdrożyć.

Nominowani z powiatu iławskiego
W gronie kandydatów do zwycięstwa nie mogło zabraknąć przedstawicieli powiatu iławskiego. Mamy ich w kategorii Trener Roku (Wojciech Figurski), Drużyna Roku (Jeziorak Iława oraz futsalowy Constract Lubawa), Młodzieżowa Drużyna Roku (także Constract Lubawa), Działacz Roku (prezes Jezioraka Andrzej Sobiech oraz Benedykt Czarnecki z Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie) Piłkarskie Wydarzenie Roku (finał Wojewódzkiego Pucharu Polski z udziałem GKS-u Wikielec), Klubowy Marketing Roku (Jeziorak Iława), Piłkarski Samorząd Roku (Gmina wiejska Iława) oraz Sponsor Roku (firmy Constract, Szynaka Meble, Energa SA i LIBRO)

LISTA NOMINOWANYCH

Kategoria Piłkarz roku:
Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn)
Tomasz Lewandowski (Olimpia Elbląg)
Paweł Adamiec (Znicz Biała Piska)
Paweł Galik (Kaczkan Huragan Morąg)
Patrycjusz Malanowski (Concordia Elbląg)

Kategoria Trener roku:
Wojciech Figurski (Jeziorak Iława. Klasa okręgowa/IV Liga) – łączy funkcję trenera i piłkarza od sezonu 2015/2016, kiedy to Jeziorak występował w rozgrywkach B-Klasy. Do kolejnych awansów drużyny z Iławy przyczynił się także swoją grą i zdobywaniem wielu goli. Obecnie iławianie grają w IV lidze, w której po rundzie jesiennej zajmują w tabeli wysoką 4. pozycję. 34-letni Figurski jako zawodnik w obecnych rozgrywkach zdobył 9 bramek i obok Arkadiusza Kucińskiego jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.

POZOSTALI KANDYDACI
Ryszard Borkowski (Znicz Biała Piska)
Czesław Żukowski (Kaczkan Huragan Morąg)
Jarosław Kotas (Sokół Ostróda)
Łukasz Nadolny (Concordia Elbląg)

Kategoria Drużyna roku:
Jeziorak Iława (Klasa Okręgowa/IV Liga)
Iławianie w ciągu trzech ostatnich sezonów notowali awans rok po roku z rozgrywek B-Klasy aż do IV ligi. Sezon 2017/18 zakończyli pewnym awansem z ogromną przewagą 23 punktów nad drugą w tabeli „okręgówki” Olimpią Olsztynek. W tym roku Jeziorak zwyciężył w 12 spotkaniach na 15 rozegranych w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej oraz 11 razy na 17 meczów IV ligi. Jeziorak po rundzie jesiennej plasuje się na czwartej pozycji, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem.

Constract Lubawa
KS Constract Lubawa (I Polska Liga Futsalu) – w sezonie 2017/2018 Constract był bliski awansu do Ekstraklasy, lecz w barażach uległ Gwieździe Ruda Śląska. Lubawianie dotarli także do 1/16 Pucharu Polski, ulegając ekipie AZS UW Warszawa. Drużyna z Lubawy jest obecnie liderem rozgrywek I ligi grupy północnej. Bilans spotkań ligowych Constractu w tym roku to 16 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażka

POZOSTALI KANDYDACI
Kaczkan Huragan Morąg
Znicz Biała Piska
Concordia Elbląg
LKS Różnowo
KKP Stomilanki Olsztyn

Kategoria Młodzieżowa drużyna roku:
Constract Lubawa

KS Constract Lubawa za zajęcie IX miejsca w Polsce w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN U-12 (luty 2018)

POZOSTALI KANDYDACI
AMO Olsztyn
Reprezentacja Województwa Juniorek Młodszych U-16
Olimpia Elbląg Junior Młodszy
AP Ostróda
Naki Olsztyn
Warmia Olsztyn U-18

Kategoria Sędzia roku:
Wojciech Krztoń
Dawid Wiśniewski
Karol Rudziński
Marcin Szczerbowicz

Kategoria Działacz roku:
Andrzej Sobiech
(prezes Jezioraka Iława. Klasa Okręgowa / IV Liga)
Andrzej Sobiech jest sponsorem Jezioraka nieprzerwanie od lat 80-tych, bez względu na to czy zasiadał w Zarządzie klubu, czy też nie. W 2003 roku został Prezesem Jezioraka i odbudowywał klub po spadku z II ligi. Na tyle skutecznie, że Jeziorak rok po zakończeniu jego prezesury wrócił do II ligi. Ponownie Prezesem został w 2016 roku, gdy po zupełnym upadku Jezioraka trzeba było odbudowywać go od B klasy. Andrzej Sobiech jest w zupełności oddany Jeziorakowi. Poświęca mu tyle czasu, że w Iławie zastanawiają się, czy jeszcze pracuje w swojej firmie, czy już tylko zajmuje się prowadzeniem klubu. Gromadzi wokół siebie wspaniałych ludzi. W klubie udało mu się połączyć doświadczenie z młodością, dzięki czemu Jeziorak co roku wykonuje kolejny krok do powrotu na piłkarskie salony. Obecnie jako beniaminek IV ligi po rundzie jesiennej Jeziorak zajmuje wysoką 4 lokatę. Jednak największym sukcesem działalności Andrzeja Sobiecha jest zbudowanie wokół Jezioraka społeczności piłkarskiej złożonej z kibiców, sponsorów, samorządowców i mediów, dzięki czemu w Iławie ponownie zagościła moda na Jezioraka.

Benedykt Czarnecki (prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. Kluby A i B Klasy)
Benedykt Czarnecki od samego początku swojej społecznej działalności oddany jest mieszkańcom. Przez czas zarządzania Gminnym Zrzeszeniem LZS w Lubawie w istotnym stopniu zmienił wizerunek stowarzyszenia. Dzięki jego staraniom na terenie Gminy Lubawa w chwili obecnej znajduje się 15 boisk trawiastych, 2 hale sportowe oraz 5 boisk wielofunkcyjnych, a w budowie są kolejne 2 hale (w Tuszewie i w Byszwałdzie). Z jego inicjatywy na terenie Gminy Lubawa prowadzona jest Gminna Liga Piłki Nożnej C-klasa oraz cztery zespoły biorą udział w rozgrywkach WMZPN (dwa w A klasie i dwa w B klasie). Ich działalność w całości finansowana jest ze środków stowarzyszenia, któremu przewodniczy właśnie Benedykt Czarnecki. Radny Gminy Lubawa od 29 lat.

POZOSTALI KANDYDACI
Iwona Jasińska (prezes UKS FRENDO Dywity)
Robert Kanclerz (prezes Polonii Lidzbark Warmiński)
Jacek Jankowski (prezes Znicza Biała Piska)

Kategoria Ligowiec roku:
Adrian Mierzejewski
Bartosz Białkowski
Daniel Łukasik
Łukasz Broź
Paweł Dawidowicz

Piłkarskie wydarzenie roku:
Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w Białej Piskiej: Kaczkan Huragan Morąg - GKS Wikielec.
Mecz w Białej Piskiej obejrzało około pół tysiąca widzów z całego regionu. Finał uświetniła orkiestra dęta, mażoretki oraz występy artystyczne uczniów miejscowej szkoły podstawowej oraz klubu tanecznego. Organizacja finału odbyła się przy dużym zaangażowaniu Miasta i Gminy Biała Piska oraz klubu Znicz Biała Piska. Ostatecznie po ciekawym widowisku puchar do góry wzniósł Kaczkan Huragan Morąg, który zwyciężył GKS Wikielec 3:1.

POZOSTALI KANDYDACI
Turniej Młodzieżowy Ostróda Cup,
mecz 1/32 Pucharu Polski: Kaczkan Huragan Morąg - Zagłębie Lubin,
mecz 1/16 Pucharu Polski w futsalu: Goalsize Korsze - MOKS Słoneczny Stok Białystok,
mecz kobiecej reprezentacji Polski w Ostródzie: Polska - Irlandia

Klubowy marketing roku:
Jeziorak Iława

„Rodzina Jezioraka” - to projekt, który w znacznym stopniu pomógł w odbudowie klubu z wielkimi tradycjami. Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy, wystarczy wypełnić deklarację i opłacić składkę członkowską. Dzięki temu można bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich imprezach organizowanych przez klub. W ostatnim czasie co chwilę do klubu dołącza nowy sponsor, przez co Rodzina Jezioraka ciągle się powiększa! Spory wpływ na taki stan rzeczy mają również inne działania marketingowe jeziorowców. Skróty meczów po każdej kolejce IV Ligi? Jeziorak to ma. Podobnie jak wywiady, zapowiedzi, kulisy, konferencje, oprawy kibiców i tak można by jeszcze wymieniać… JeziorakTV po prostu „robi robotę”. Do tego dodajmy obszerne galerie zdjęć, aktywne działania w mediach społecznościowych, sklepik z gadżetami no i wiemy już skąd nominacja do tytułu Klubowego Marketingu Roku.

POZOSTALI KANDYDACI
Stomil Olsztyn
Olimpia Elbląg
Concordia Elbląg
Mrągowia Mrągowo
Vęgoria Węgorzewo

Piłkarski samorząd roku:
Gmina Iława

Jedna z najbardziej piłkarskich gmin w naszym województwie. Na jej terenie siedzibę ma 5 klubów zrzeszonych w WMZPN: IV-ligowy GKS Wikielec, A klasowi Czarni Rudzienice, Osa Ząbrowo, OHI Frednowy i B klasowy Zamek Szymbark. Gmina z niezwykle oddanym sportowi Wójtem Krzysztofem Harmacińskim na co dzień dba o infrastrukturę oraz bieżącą działalność tych klubów. Bez jej udziału działalność ta byłaby praktycznie niemożliwa. W ostatnich latach Gmina przeprowadziła modernizację stadionów i boisk w Wikielcu, Rudzienicach, Ząbrowie, Frednowym i Szymbarku, a w tym roku oddała do użytku nowy, funkcjonalny budynek klubowy w Rudzienicach.

POZOSTALI KANDYDACI
Miasto i Gmina Biała Piska
Miasto Elbląg
Gmina Ostróda
Gmina Lubawa
Gmina Szczytno

Sponsor roku:
Constract
Szynaka Meble
Energa SA
LIBRO

POZOSTALI KANDYDACI
Ostróda Yacht
Zakład Produkcji Drzewnej Kaczkan
Zakład Produkcji Mebli DANY

*** Opis kandydatów pochodzi z facebooka WMZPN

EM, zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages