Zdobyli 10 tysięcy złotych na ogród sensoryczny "Sielski Zakątek"

2018-12-13 17:20:07(ost. akt: 2018-12-13 12:27:25)
Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie reprezentowali: Magdalena Wróblewska i Marian Wilkowski

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie reprezentowali: Magdalena Wróblewska i Marian Wilkowski

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia

Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie wzięło udział w konkursie Fundacji Santander pn. „Tu Mieszkam, Tu Zmienia”. Zdobyli w nim dofinansowanie na stworzenie ogrodu sensorycznego "Sielski Zakątek".
Miło nam poinformować, iż projekt pn. „Sielski Zakątek” - założenie ogrodu sensorycznego w okolicy Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie; złożony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie w konkursie Fundacji Santander pn. „Tu Mieszkam, Tu Zmienia” został doceniony przez komisję konkursową i uzyskał dofinansowanie 10.000,00zł.
Do Fundacji Santander wpłynęły 774 wnioski z czego tylko 121 uzyskało dofinansowanie.

Celem Konkursu Fundacji Santander jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku.
Konkurs polega na wyborze najciekawszych inicjatyw społecznych przygotowanych przez podmioty je realizujące i przyznaniu najlepszym z nich wsparcia finansowego w postaci grantu na realizację podjętych działań.
Chodzi o poprawę estetyki i funkcjonalności otoczenia Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w Iławie, poprzez założenie ogrodu sensorycznego (ogród zmysłów).

Ogród sensoryczny „Sielski Zakątek” będzie się składał z kilku stref tematycznych, odpowiadających poszczególnym zmysłom, np. ogród zapachów (węch), ogród dźwięków (słuch), ogród kolorów (wzrok).
„Sielski Zakątek” ma być miejscem bez barier, sprzyjającym wypoczynkowi i czerpaniu dobrej energii, ale także skarbnicą wiedzy o roślinach. Opiekunami ogrodu będą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, pracownicy i wolontariusze PSONI Koło w Iławie.

red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5