Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Prawie sto interwencji policji, w tym 21 drogowych

2018-12-11 10:34:45 (ost. akt: 2018-12-11 10:47:52)
Wypadek na trasie Ząbrowo-Laseczno

Wypadek na trasie Ząbrowo-Laseczno

Autor zdjęcia: KPP Iława

Podczas minionych trzech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 98 interwencji, w tym 20 razy w przypadkach domowych awantur, natomiast 21 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol w miejscach niedozwolonych czy naruszeniem przepisów o ochronie przyrody. W trakcie 3 ostatnich dni doszło do 15 zdarzeń drogowych w tym dwóch wypadków drogowych.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 15 zdarzeń drogowych w tym dwóch wypadków.
Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po 5:00 rano na jednej z dróg w gminie Iława. Według wstępnych ustaleń policji, 24 – latek kierujący samochodem osobowym audi na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z obrażeniami nogi trafi do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Mężczyzna został poddany badaniu urządzeniu alco-blow, które wskazało kolor diody czerwony. W związku z powyższym została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie a policjanci 24 – latkowi zatrzymali prawo jazdy.

Do kolejnego wypadku drogowego doszło po godzinie 14:00 również w gminie Iława. Według wstępnych ustaleń policji 30 – latek kierujący fiatem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw doprowadzając do zderzenia czołowego między pojazdami. Kierujący vw z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Policjanci 30 – latkowi zatrzymali prawo jazdy.  

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili także działania w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo” i  skontrolowali 88 samochodów. Podczas działań 13 kierujących zostało ukaranych. Najczęściej ujawnianymi  przez policjantów przewinieniami były  przepalone żarówki, które kierowcy wymieniali na miejscu oraz nieprawidłowo zamontowane żarówki w oprawce.
Przypominamy, że prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages