Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bartosz Bielawski: szeroko pojęta współpraca jest kluczem do rozwoju powiatu [WYWIAD]

2018-12-09 12:15:15 (ost. akt: 2018-12-09 12:29:57)
Nowy Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski, pełnił funkcję radnego powiatowego od 2002 roku

Nowy Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski, pełnił funkcję radnego powiatowego od 2002 roku

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

19 listopada, na pierwszej sesji VI kadencji Rady Powiatu Iławskiego, wybrano nowego Starostę Powiatu Iławskiego. Został nim Bartosz Bielawski, pełniący funkcję radnego powiatowego od 2002 r.

Panie Starostwo, przed Panem nowe wyzwania. Jak Pan chce im sprostać?
— Jestem przygotowany na wyzwania, które mnie czekają. Do funkcji jaką objąłem, przygotowywałem się przez 16 lat. Po wygranej w wyborach samorządowych prowadziłem szereg rozmów, które wprowadzały mnie w tajniki i sprawy, z którymi będę musiał się sprostać w pierwszych dniach po objęciu funkcji Starosty Powiatu Iławskiego. Nie widzę żadnych zagrożeń, sytuacja jaką zastałem w starostwie jest stabilna. Nie jest może taka, jaką byśmy sobie życzyli, ale nie widzę żadnych zagrożeń dla funkcjonowania i realizowania zadań stawianych przed jednostką.

W samorządzie zasiada dwóch byłych starostów. Czy nie będzie to Pana krępowało oraz czy nie będzie to świadomie, bądź podświadomie, wpływało na Pana decyzje?
— Sytuacja ta nie stanowi dla mnie żadnego problemu, a wręcz odbieram to jako wartość dodaną. Będę czerpał z doświadczeń zarówno wicestarosty jak i urzędującego członka zarządu. Niemniej jednak będę wprowadzał w pewnym zakresie własną politykę, mam własne przemyślenia. Te doświadczenia, które posiadam z pracy w samorządzie powiatowym pozwolą mi na wyciągnięcie pewnych wniosków. Doświadczenia poprzednich starostów wraz z moimi pomysłami, przyniosą ogromne korzyści dla Powiatu Iławskiego, jestem o tym przekonany.


Co Pan sobie obiecuje po współpracy z Bernadetą Hordejuk, która jest de facto Pana podwładną i jednocześnie przewodniczącą sejmiku województwa?
— Obiecuję sobie po tej współpracy bardzo dużo. W rozmowach, kiedy ważyły się losy podjęcia przeze mnie decyzji o objęciu funkcji starosty, jednym z warunków było to, aby pani Bernadeta pracowała ze mną, na stanowisku jakie piastowała wcześniej. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Wiem o tym, że miała propozycję objęcia funkcji wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego, niemniej jednak cieszę się, że postanowiła zostać w naszym samorządzie i nadal wspierać go swoją pracą z równie wielkim zaangażowaniem, jak w latach poprzednich.

Gratulujemy i życzymy powodzenia. Czego jeszcze można Panu życzyć?
— Dziękuję bardzo za życzenia i gratulacje. W nadchodzącej kadencji chciałbym na pewno zmienić relacje pomiędzy samorządem powiatowym, a burmistrzami i wójtami z terenu naszego powiatu. Szczególnie na sercu leży mi współpraca z Burmistrzem Miasta Iławy, gdyż jest to stolica naszego powiatu oraz największy samorząd na jego terenie, gdzie mieszka jedna trzecia mieszkańców powiatu. Jak wszystkim jest wiadomo, doszło do zmiany na stanowisku Burmistrza Miasta Iławy, zarówno Burmistrz Miasta Iławy Pan Dawid Kopaczewski, jak i ja jesteśmy ludźmi młodymi, to pozwoli znaleźć wspólny język i przeprowadzić razem wiele inicjatyw dla mieszkańców Powiatu Iławskiego oraz Miasta Iławy. Nie znaczy to, że będę się koncentrował tylko na tej współpracy, zależy mi na dobrych relacjach z wszystkimi włodarzami gmin Powiatu Iławskiego, jednak współpraca na linii Miasto Iława-Powiat Iławski w ostatnich latach nie wyglądała wzorcowo. Chciałbym wrócić do standardów, jakie obowiązywały w przeszłości, kiedy burmistrzem był Pan Włodzimierz Ptasznik.


Źródło: Życie Powiatu Iławskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages