Kosztowne przestoje w grze. Jeziorak nie złamał Tytanów z Wejherowa

2018-12-09 10:28:29(ost. akt: 2018-12-09 10:46:26)
Bramkarz Jezioraka Marcin Prorok (tu akurat podczas meczu z MKS-em Brodnica) miał w Wejherowie sporo roboty

II-ligowa drużyna piłki ręcznej z Iławy w meczu z wiceliderem ligowej tabeli na pewno nie była faworytem. Ostatecznie Jeziorak przegrał w sobotę (15 grudnia) na wyjeździe z Tytanami, lecz trzeba podkreślić, że zawodnicy trenera Karola Adamowicza zagrali ambitnie i całkiem skutecznie. Punktów za ładne porażki w regulaminowym czasie gry jednak się nie przyznaje.
II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ\\ Póki co, to słaby weekend dla ekip z województwa warmińsko-mazurskiego występujących na tym poziomie. Po sobotnich porażkach Jezioraka Iława i MOSiR-u Ketrzyn nadzieję na jakiekolwiek punkty daje jeszcze niedzielny pojedynek Szczypiorniaka Olsztyn.

Tytani Wejherowo – Jeziorak Iława 32:26 (15:11)
JEZIORAK: Dudek, Prorok – Malinowski 9, Zagrajek 4, Rogala 4, Jarząb 3, Baliński 2, Kamiński 1, Szymaniak 1, Ziarnicki 1, Minder 1, Szajkowski, Cyrson, Samel,

Iławianie pojechali do drużyny, która w tym sezonie przegrała zaledwie raz. Tytani stracili punkty tylko w meczu z liderem Usarem Kwidzyn, w pozostałych spotkaniach wygrywali i to często bardzo wyraźnie. Jeziorak także poległ w starciu z ekipą z Wejherowa, ale wstydu na pewno nie przyniósł.

- Mecz mogliśmy zakończyć tak naprawdę z dużo lepszym wynikiem – mówi Maciej Malinowski, najlepszy snajper zespołu z Iławy, który tym razem rzucił 9 bramek.

- W pierwszej połowie, dokładnie w 28 minucie, na tablicy wyników widniał remis 11:11. Niestety, przez ostatnie dwie minuty pierwszej połowy trafił się nam kosztowny przestój w grze, a rywale odjechali na 15:11. Podobnie było po zmianie stron: dogoniliśmy Tytanów na jedną bramkę, ale potem znowu czegoś zabrakło. Stanęliśmy, a gospodarze to wykorzystali. Podsumowując: gdyby nie te przestoje, to byłby całkiem niezły mecz w naszym wykonaniu. Trzeba podkreślić dużą skuteczność naszych bramkarzy, którzy odbili sporo groźnych rzutów rywali – relacjonuje król strzelców poprzedniego sezonu II ligi.

W ostatnim pojedynku I rundy Jeziorak będzie miał jeszcze groźniejszego rywala. W sobotę 15 grudnia do Iławy przyjeżdża lider z Kwidzyna.

Z POZOSTAŁYCH BOISK
MKS Grudziądz – MOSiR Kętrzyn 41:17 (21:7)
MOSiR: Gryczka - Pałasz 8, Kowszuk 5, Dziakiewicz 1, Wójcik 1, Mikłasz 1, Jasionek 1, Tymoszuk,

Największym problemem zespołu z Kętrzyna jest w tym sezonie bardzo wąska kadra. Trener Cezary Tyszka w kolejnym spotkaniu z rzędu mógł liczyć na zaledwie jednego bramkarza i siedmiu zawodników z pola, do tego z kontuzją grał Maciej Wójcik, a Tomasz Mikłasz w 16 minucie meczu za trzecią 2-minutową karę wyleciał z boiska z czerwoną kartką na koncie. W takim skromnym składzie nawet nie ma co marzyć, aby zdobyć jakieś punkty z silną drużyną z Grudziądza.

- Na początku meczu prowadziliśmy nawet 1:4, jednak później braki kadrowe dały o sobie znać – mówi trener MOSiR-u. - Około 25. bramek straciliśmy po błędach własnych i szybkich kontrach gospodarzy – dodaje Cezary Tyszka.

Ciężko spodziewać się, aby kadra kętrzyńskiego II-ligowca miała się w najbliższym czasie jakość szczególnie zwiększyć i wzmocnić. A tu w najbliższą niedzielę derby ze Szczypiorniakiem Olsztyn (w Kętrzynie).

Inne wyniki 12. kolejki:
KPR Gryfino – AZS UMK Toruń 30:15 (17:4)
MKS Brodnica - AZS UKW Bydgoszcz 47:24 (23:14)

14.AZS UMK3284:430

* Mecz mniej (spotkanie MKS Brodnica - Borowiak Czersk przełożono na 22 grudnia)