Porażka szczypiornistów Jezioraka w meczu z MKS-em Brodnica [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-12-01 19:02:40(ost. akt: 2018-12-01 19:10:05)
Adam Ziarnicki (Jeziorak, przy piłce) podczas walki z rywalami z Brodnicy

Niestety, po 11. kolejce na konto II-ligowej drużyny piłki ręcznej z Iławy nie trafi ani jeden punkt. Jeziorak przegrał dziś (sobota 1 grudnia) na swoim terenie z MKS-em Brodnica.
Jeziorak Iława – MKS Brodnica 26:28 (14:14)

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle zacięta. Jeśli któraś z drużyn wychodziła na dwu- lub maksymalnie trzybramkowe prowadzenie, to tylko na chwilę, bo już za moment był remis.

W trakcie pierwszej partii szczególnie skuteczny w obozie Jezioraka był Marcin Zagrajek, który do przerwy rzucił aż siedem bramek. Część z rzutów karnych, bo etatowy ich wykonawca w iławskim zespole, Maciej Malinowski, po pierwszej nieudanej próbie dał szansę prawoskrzydłowemu, który się nie mylił.

Jeziorak prowadził, by za chwilę przegrywać. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14. Gospodarze byli skuteczni w ataku, ale już momentami brakowało dynamiki w powrotach pod własną bramkę, o co pretensje miał bramkarz Marcin Prorok.

Druga część spotkania też była wyrównana, ale już w końcówce pojedynku zaczęła zarysowywać się przewaga gości. Iławianie potrafili jeszcze dogonić MKS, tyle że ostatnie minuty należały do drużyny z Brodnicy.

W 12. kolejce (sobota 8 grudnia) Jeziorak ma ciężki, wyjazdowy bój z Tytanami Wejherowo, którzy w tym sezonie przegrali tylko raz – z liderem, Usarem Kwidzyn.