Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Ulica M. C. Skłodowskiej w Iławie celem przedostatniej wycieczki z cyklu "Historii jednej ulicy"

2018-11-30 14:33:04 (ost. akt: 2018-11-30 14:53:00)

W niedzielę 2 grudnia odbędzie się piesza wycieczka ulicą Skłodowskiej. To już dwudziesta dziewiąta wyprawa z cyklu "Historia jednej ulicy". Zbiórka godz. 15:00.

Za organizacją cyklu stoją Michał Młotek i Dariusz Paczkowski. To oni wcielą się w rolę przewodników w czasie najbliższej pieszej wycieczki po Iławie.
A będzie to wycieczka ulicą, która powstała dopiero w latach '30 XX wieku w związku z koniecznością budowy nowego połączenia drogowego koszar z okolicami dworca kolejowego, a także rozwojem budownictwa mieszkalnego w tej części Iławy. Opowieść przewodników wzbogacą materiały ilustracyjne, w tym zdjęcia i mapy, ale też wspomnienia mieszkańców Iławy.
Dodatkową ciekawostką, która zostanie zaprezentowana w trakcie wycieczki, będą powojenne lotnicze zdjęcia południowej części Iławy, wykonane niedługo po przejściu frontu.
Dwudziesta dziewiąta i zarazem przedostatnia wycieczka z cyklu "Historia jednej ulicy" odbędzie się w niedzielę 2 grudnia. Początek wypraw o godz. 15:00. Zbiórka uczestników zaplanowana została przy Osiedlowym Domu Kultury, przy przystanku autobusowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Swój #2634708 | 176.221.*.* 30 lis 2018 16:19

    Nie ma co gościom na poprzek. Dobrą robotę robią.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages