Morena nadal czołowa — medale zawodników z Iławy na zawodach ogólnopolskich

2018-12-01 09:00:00(ost. akt: 2018-11-30 10:54:29)
Klaudia Maria Żelazowska podczas zawodów w hotelu Star-Dadaj koło Olsztyna

Autor zdjęcia: archiwum Moreny Iława

Reprezentanci iławskiej Moreny startowali w miniony weekend w ogólnopolskich zawodach — zarówno w strzelectwie pneumatycznym, jak i kręglach.
W hotelu Star-Dadaj koło Olsztyna rozgrywano dwie imprezy w strzelaniu pneumatycznym: Puchar Polski w postawie stojąc i leżąc oraz Puchar Prezesa Związku Kultury Fizycznej Olimp w postawie leżąc.
Bardzo dobrze spisała się w nich Klaudia Maria Żelazowska i Roman Jagodziński. Obydwoje pobili swoje rekordy życiowe. W konkurencji stojąc KPN 40 Klaudia Maria Żelazowska uzyskała 368,7 pkt. co pozwoliło wywalczyć srebrny medal. Natomiast w postawie leżąc KPN 60 wystrzelała 603,3 pkt. tym samym stanęła na najniższym stopniu podium. Roman Jagodziński w obu postawach uplasował się na 7 pozycji.

Po zakończeniu rozgrywek o Puchar Polski corocznie odbywają się zawody o Puchar Prezesa ZKF Olimp. Do finału dostaje się 4 najlepszych mężczyzn i kobiet z całej Polski. Finał "australijski" jest bardzo ciekawy. Po każdych oddanych dwóch strzałach odpada jeden zawodnik. Wyniki się nie sumują zatem każda kolejka jest ważna. Z tym niezwykłym stresem poradziła sobie Klaudia Maria Żelazowska, wygrywając powyższy Puchar.

••• W tym samym czasie w Częstochowie rozegrano ogólnopolskie zawody o Puchar Częstochowy w bowlingu oraz Memoriał Edyty Siwek i Jerzego Więckowskiego, w których siedmiu reprezentantów Moreny zdobyło — odpowiednio — 7 i 5 medali.

W kat. B1 Puchar Częstochowy zdobyła Regina Szczypiorska, a Irena Henisz wywalczyła brązowy medal.
W kat. B3 z brązowym medalem zawody ukończyła Marianna Dorociak, a Bożena Wiechowska była 8.
Wśród mężczyzn w kat. B3 srebrny medal zdobył Tomasz Ćwikła, w Kat. B2 Janusz Jeleń był 3., a Stanisław Piasek w kat. B1 był 4.

W zawodach memoriałowych najlepszy rezultat z naszych zawodników uzyskała Irena Henisz – była 2, Regina Szczypiorska 3. Marianna Dorociak, Janusz Jeleń i Stanisław Piasek obdarowani zostali brązowymi medalami.