Siódma porażka siatkarzy Pałacu Kamieniec. Kiedy przyjdzie przełamanie?

2018-11-27 09:45:34(ost. akt: 2018-11-27 09:54:41)
Drużyna Pałacu Kamieniec występuje w III lidze siatkówki

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

W niedzielę w Suszu swój mecz w ramach 8. kolejki rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy warmińsko-mazurskiej siatkarzy rozgrywał zespół CSiR Pałac Kamieniec.
CSiR Pałac Kamieniec — AZS UWM Olsztyn 1:3 (20:25, 19:25, 25:18, 23:25)
PAŁAC: Brzeziński, Olszewski, Domeracki, D. Suski, Kopaczel, Cichocki, Papierkiewicz (libero) oraz Rólkiewicz, A. Suski

Przeciwnikiem podopiecznych Dawida Suskiego był zespół juniorów AZS-UWM Olsztyn, który jest aktualnym wiceliderem tabeli. Pałac nie przełamał niestety swojej złej passy. Spotkanie zakończyło się wygraną siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur 3:1.

••• Przebieg pierwszych dwóch partii to błędy własne ze strony gospodarzy, przewaga olsztynian, gonitwa w końcówkach, lecz bez pozytywnych skutków. W trzecim secie sytuacja się odwróciła. Błędy zaczęli popełniać goście, a zawodnicy Pałacu kontrolowali wynik tej odsłony meczu. Nadzieja na doprowadzenie do piątej decydującej partii została rozwiana w końcówce czwartego seta, w której więcej zimnej krwi zachowali młodzi zawodnicy z Olsztyna.

Była to zatem siódma porażka Pałacu Kamieniec, który zajmuje dziewiąte przedostatnie miejsce w tabeli, a to tylko dlatego, że ma lepszy bilans setów od zamykającego klasyfikację Juranda Barciany. W drużynie Pałacu, jakby nie było: wciąż aktualnych wicemistrzów naszego województwa, zadebiutował Łukasz Papierkiewicz na pozycji libero.

Było to ostatnie tegoroczne spotkanie Pałacu przed własną publicznością. Następny mecz w hali CSiR w Suszu podopieczni Dawida Suskiego zagrają dopiero 5 stycznia 2019, a rywalem będzie KPS Gietrzwałd. W międzyczasie zespół z Kamieńca rozegra dwa mecze wyjazdowe. Pierwszy przeciwnik to SMS Ostróda, najprawdopodobniej ten pojedynek zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 2 grudnia. Drugi wyjazdowy rywal to Health Revolution Elbląg (początek rundy rewanżowej), do spotkania dojdzie prawdopodobnie 9 grudnia.