Unia bez szans w starciu z Jeziorakiem. Iławianie wygrali piąty mecz z rzędu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-11-25 14:07:54(ost. akt: 2018-11-25 15:00:26)
Festiwal strzelecki rozpoczął bramkostrzelny obrońca Jezioraka Dawid Ksiuk, który w tej sytuacji Karola Chodowca pokonał na raty

Katastrofalne w efekcie błędy bramkarza Unii, a do tego skutecznie i dobrze grający Jeziorak – dzisiejsze derby powiatu iławskiego nie mogły zakończyć się innym wynikiem, jak tylko wygraną drużyny trenera Wojciecha Figurskiego.
Jeziorak Iława – Unia Susz 4:1 (3:0)
1:0 – Ksiuk (15), 2:0 – Galas (28), 3:0, 4:0 – Suchocki (34, 49), 4:1 – Sawicki (72)
JEZIORAK: Mazurowski (84 Lewicki) – Kaźmierski (71 Krajewski), Kressin, Ksiuk (69 Zakrzewski), Foj, Kuciński, Parulis (52 Słomski), Święty, Madej, Galas (45 Figurski), Suchocki (79 Neumann),
UNIA: Chodowiec – Jastrzębski, Sawicki, Lewandowski (Drozdowski), Włodarczyk, Kacziński, Musiński, Kozłowski, Dedek, Urbański, Chmielewski,

Choć mamy już koniec listopada to pogoda do grania w piłkę była dziś w Iławie jak nie wymarzona, to co najmniej dobra. Boisko główne stadionu przy ul. Sienkiewicza jest w nienagannym stanie, więc ani przez chwilę nie było groźby, że ostatni ligowy mecz o punkty (to zarazem druga kolejka przeniesiona z wiosny 2019 i grana awansem) nie odbędzie się.

Faworytem spotkania byli rzecz jasna iławianie. Nie tylko z powodu zupełnie innych miejsc w tabeli (Jeziorak był przed tą serią piąty, Unia czternasta), ale zwłaszcza dlatego, że ostatnio drużyna trenera Wojciecha Figurskiego po prostu gra jak z nut. Jeziorak wygrał wcześniej cztery mecze z rzędu, w tym prestiżowy pojedynek derbowy z GKS-em Wikielec (i to 4:0) – zespół z Iławy chciałby zapewne, żeby (wydłużona) runda jesienna jeszcze trochę potrwała.

Unia przez prawie cały pierwszy kwadrans jeszcze potrafiła się bronić, a nawet zaatakować, jednak zespołowi z Susza nie pomagał dziś za bardzo jego bramkarz. Karol Chodowiec popełnił dużo błędów (brak wyjść do niektórych dośrodkowań, wypuszczanie piłki), a kilka z nich gospodarze skrzętnie wykorzystali. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się bramkostrzelny obrońca Dawid Ksiuk, który Chodowca pokonał strzałami na raty z bliska. Drugi gol to dobre dośrodkowanie Daniela Madeja po ziemi wzdłuż linii końcowej, a akcję przytomnym wślizgiem zakończył Radosław Galas. Gol na 3:0 to dzieło doświadczonego Łukasza Suchockiego, którego apetyt na bramki nie opuszczał też po przerwie (49 minuta i 4:0 dla Jezioraka).

Unia zdobyła jeszcze honorową bramkę – w 72 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Sawicki.

*** Kolejny nasz IV-ligowiec – podobnie jak Jeziorak – ligową jesień zakończył zwycięstwem. GKS Wikielec wygrał w sobotę na wyjeździe 3:1 z Tęczą Biskupiec. Gole dla zespołu z gminy Iława zdobyli Michał Jankowski, Adrian Płoski i Remigiusz Sobociński.