Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Już w poniedziałek kolejna sesja rady miasta. Poznaliśmy przewodniczących komisji

2018-11-21 11:34:13 (ost. akt: 2018-11-21 11:48:25)
Dariusz Rozborski (PiS) został szefem nowej komisji skarg, wniosków i petycji

Dariusz Rozborski (PiS) został szefem nowej komisji skarg, wniosków i petycji

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Podczas pierwszego posiedzenia rady miasta Iława nie tylko zaprzysiężono nowego burmistrza i wybrano przewodniczącego rady, ale także dokonano wyboru — również poprzez głosowanie — przewodniczących miejskich komisji.

Szerzej o poniedziałkowej sesji rady miasta, podczas której Adam Żyliński założył na szyję Dawida Kopaczewskiego łańcuch świadczący o zostaniu burmistrzem, pisaliśmy TUTAJ.

Podczas obrad doszło do jednego dość niespodziewanego rozstrzygnięcia. Wybory na przewodniczącego rady wygrał Michał Młotek pokonując minimalnie (11:10) Żylińskiego, który jest teraz radnym. W obozie ustępującego ze stanowiska burmistrza nastąpiła konsternacja — przed sesją ptaszki fruwające nad ratuszem ćwierkały, że Adam Żyliński może podczas tego głosowania liczyć na poparcie większości radnych (swoich oraz reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości), jednak stało się inaczej.

Oto jak na wyniki głosowania zareagowała rada, w tym m.in. Młotek.


To była niespodzianka, miła dla Młotka, niemiła dla Żylińskiego. A jak oceniacie wybory nowych przewodniczących miejskich komisji?

Od tej kadencji w radzie miasta jest łącznie pięć komisji, w tym zupełnie debiutująca komisja skarg, wniosków i petycji. Jej szefem został Dariusz Rozborski (PiS), który pokonał Annę Pogodowską (KWW Dawida Kopaczewskiego).

Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Zbigniew Miecznikowski (KWW Adama Żylińskiego)— zdobył więcej głosów niż Ryszard Foryś (PiS).

Za prace komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów będzie odpowiadała Ewa Jackowska (KWW Piotra Żuchowskiego), która w radzie miasta zasiadała także w poprzedniej kadencji. To była jedyna kandydatura, na którą głosowano (Adam Żyliński także został zgłoszony jako kandydat do piastowania funkcji przewodniczącego, ale nie zgodził się na tę propozycję).

Przewodniczącym komisji problematyki społecznej został Tomasz Woźniak (KWW Piotra Żuchowskiego), który otrzymał tyle samo głosów co Martyna Wyżlic (PiS), ale wygrał dzięki mniejszej ilości głosów przeciw.

Aneta Rychlik (KWW Adama Żylińskiego, także kolejna kadencja w radzie) jest od teraz przewodniczącą komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki (pokonała w głosowaniu Martynę Wyżlic).

••• Teraz czas na pracę. Miejmy nadzieję, że owocną dla miasta. Na łamach Gazety Iławskiej i portalu będziemy relacjonować kolejne sesje rady. A najbliższa już w poniedziałek 26 listopada o godzinie 12.00. Wówczas to ustalone zostaną m.in. składy osobowe konkretnych komisji, radni podejmą też decyzję, ile wynosić będzie pensja nowego burmistrza. Dzień później odbędzie się wspólne posiedzenie wszystkich komisji.

Porządek obrad II Sesji:
1. Otwarcie i stwierdzenie quorum
2. Ustalenie porządku obrad
3. Podjęcie uchwały w sprawie:
a) ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej
b) ustalenia składu osobowego Komisji Skarg Wniosków i Petycji
c) ustalenia składów osobowych stałych Komisji Rady Miejskiej
d) ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta
e) wyznaczenia przedstawicieli reprezentujących Miasto Iława w Zgromadzeniu Związku Gmin „Jeziorak”
f) wyznaczenia przedstawicieli reprezentujących Miasto Iława w Związku Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego
4. Interpelacje i zapytania radnych
5. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania
6. Wnioski mieszkańców Iławy
7. Komunikaty i oświadczenia
8. Zamknięcie obrad II Sesji

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages