Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Strażackie ćwiczenia na wypadek pożaru lasu

2018-11-15 20:02:57 (ost. akt: 2018-11-15 20:08:09)

Autor zdjęcia: PSP Nowe Miasto

Na terenie Nadleśnictwa Iława, a konkretnie w Leśnictwie Ostrów odbyły się ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Mieście pod kryptonimem „Sosna – 2018”. W strażackich manewrach wzięło udział 80 ratowników.

Założenie ćwiczeń obejmowało pożar lasu na dużej powierzchni w kompleksie leśnym Leśnictwa Ostrów. Po dotarciu na miejsce ćwiczeń, strażacy otrzymali ściśle określone zadania, z których wywiązali się wzorowo. Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków Straży Pożarnej z terenu powiatu nowomiejskiego do działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów lasów tj. dostarczanie wody z pobliskiego jeziora, poruszanie się pojazdami pożarniczymi w terenie leśnym, współpraca i współdziałanie różnych służb, przygotowanie długotrwałej akcji gaśniczej.
Tak zaplanowane i zorganizowane na dużą skale ćwiczenia były świetną okazją na zapoznanie się z możliwościami i potencjałem służb ratowniczych z terenu powiatu Nowomiejskiego. Ćwiczenia osobiście nadzorowali: Andrzej Ochlak, starosta powiatu Tomasz Waruszewski, wójt nowomiejskiej gminy oraz bryg. Jacek Auda, komendant powiatowy PSP w Nowym Mieście .

W ćwiczeniach brały udział siły i środki KP PSP Nowe Miasto Lub., wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Nowe Miasto oraz jednostki OSP z Krajowego
Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu nowomiejskiego (około 80 strażaków i 15 pojazdów pożarniczych), a także Służba Leśna i Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Po zakończeniu działań trwających około trzech godzin wszystkie zastępy Straży Pożarnej udały się do wyznaczonego punktu zbiórki, gdzie podsumowano i omówiono przeprowadzone ćwiczenia — wyjaśnił st. kpt. Krzysztof Szałkowski z nowomiejskiej PSP.
KP PSP Nowe Miasto dziękuje Nadleśnictwu Iława za pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages