Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

5,5 km biegiem po ulicach miasta. Tak Susz obchodził Święto Niepodległości

2018-11-13 13:27:20 (ost. akt: 2018-11-13 13:42:30)

Autor zdjęcia: Wojciech Laskowski/Focu on sport

11. listopada cała Polska świętowała 100-lecie odzyskania Niepodległości. Susz po raz czwarty był organizatorem Biegu Niepodległości. Podobnie jak rok temu trasa przebiegała po ulicach miasta, gdzie uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle.

Organizator imprezy — Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II — przygotował dla wszystkich pamiątkową koszulkę i medal finishera. Zapisy na sam bieg skończyły się dużo szybciej, a chętnych było zdecydowanie więcej dlatego w dniu zawodów była możliwość dopisania się do grona startujących. Ostatecznie na starcie biegu na 5,5 km stanęło 263 zawodników i zawodniczek z całego regionu oraz ościennych województw. Po biegu odbyła się uroczysta wręczanie pucharów dla najlepszych przy asyście grupy rekonstrukcyjnej V Brygady AK w Suszu.

W kategorii OPEN mężczyzn na metę wbiegło równocześnie czterech biegaczy jednak pomiar czasu pomógł ustalić podium biegu. Pierwszy był Karol Kaczmarczyk z UKS TRS Susz z czasem 00:18:25, drugi Karol Kaliś z Susza (00:18:26), trzeci Paweł Moskal (Kurzętnik Biega, 00:18:26).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kamila Pawłowska (Kurzętnik Biega) z czasem 00:20:34, druga była Dorota Pawłowska (Kurzętnik Biega, 00:21:27), zaś trzecia Żaneta Luda (Wawrzyn Team) – 00:22:59. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod linkiem: http://sts-timing.pl/event/13422/

ZDJĘCIA Z BIEGI TUTAJ
Organizatorzy zawodów, czyli CSiR w Suszu oraz Gmina Susz chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w IV Suski Bieg Niepodległości: pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pakowanie pakietów startowych, wolontariuszom za pracę przy punkcie odżywczym i wręczaniu medali, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Zespołowi Szkół im. Ireny Kosmowskiej za przepyszny posiłek, V Brygadzie AK z Susza za piękną obstawę biegu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, rowerzystom MTB Epidemia Cyklozy za prowadzenie wyścigu i jego zamknięcie.
— Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów — dodają.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages