GKS pokonał Korsze. A za tydzień mecz z Jeziorakiem

2018-11-10 08:46:25(ost. akt: 2018-11-10 08:54:11)

Po pierwszej połowie piątkowego meczu GKS Wikielec bezbramkowo remisował na swoim terenie z MKS-em Korsze. W drugiej połowie zespół trenera Jarosława Płoskiego szybko pokazał, kto bardziej zasługuje na trzy punkty.
GKS Wikielec – MKS Korsze 4:0 (0:0)
1:0 - Nowiński (58), 2:0 - Płoski (61), 3:0 - Sobociński (72), 4:0 - Turowski (87)
WIKIELEC: Kowalski - Laskowski, Kolcz, Jajkowski, Sobociński, Płoski, Nowiński, Tomkiewicz, Luliński, Wiśniewski, Jankowski. Rezerwa – Kościński, Kwiatkowski, Korzeniewski, Kowalczyk, Turowski.
MKS: Kotkowski - Branicki, Flis, Solecki, Kozłowski, Trafarski, Piwiszkis, Sawicki, Krajewski, Gwizdek, Gąsiorowski. Rezerwa- Zieba, Wołowik, Siwek, Jędrzejewski, Filipowicz, Harsim.

Do przerwy było to bardzo wyrównane widowisko. Spotkanie zacięte i emocjonujące, GKS miał kilka dobrych sytuacji podbramkowych ale gola nie było. Swej szansy nie wykorzystali Michał Jankowski, Adrian Płoski i Cezary Nowiński. Dopiero po przerwie padały bramki.

Najpierw Nowiński ładnym strzałem pokonał bramkarza gości i było 1:0. Chwilę później przepiękne podanie od Pawła Tomkiewicza wykorzystał Płoski. W 72 min niezawodny Remigiusz Sobociński umieścił w siatce po raz trzeci futbolówkę a w 87 min świeżo wprowadzony Błażej Turowski zakończył ładną akcje strzałem i było to czwarte trafienie Wikielca.

Mecz mógł się podobać - dobre tempo, a goście za sprawą szybkich napastników stwarzali momentami akcje podbramkowe. Dobrze bronił jednak Maciej Kowalski. W Korszach gra były zawodnik Jezioraka Iława Piotr Trafarski, który należał do czołowych zawodników tego zespołu.
Następny mecz GKS Wikielec rozegra w sobotę 17 listopada o 17,00 z Jeziorakiem Iława, będzie to spotkanie rozegrane awansem z rundy wiosennej.

Po meczu zadowolony trener Jarosław Płoski powiedział:
- Był to dobry mecz, jak na warunki czwartoligowe. Korsze ustawione były defensywnie ale zespół często prowadził ataki na nasza bramkę. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i rozbijaliśmy ataki rywala. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej skutecznie i myślę, że zasłużenie wygraliśmy. Teraz będziemy spokojnie przygotowywać się do sobotnich derbów z Jeziorakiem w Wikielcu.