Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

„Miłośnik telewizorów” trafi przed sąd

2018-11-08 15:05:24 (ost. akt: 2018-11-08 17:15:33)
Telewizor odzyskali policjanci

Telewizor odzyskali policjanci

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

39-latek z Iławy włamał się do mieszkania i ukradł telewizor. Okazuje się, że grozi mu aż do 15 lat więzienia, gdyż odpowiadać będzie za ten czyn w warunkach tzw. „recydywy”.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Iławie. Ustalono, że sprawca po pokonaniu zabezpieczenia w drzwiach, wszedł do mieszkania, skąd ukradł telewizor. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków, przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia - sporządzili dokumentację fotograficzną. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 39-latek, którego wkrótce zatrzymano. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali również skradziony telewizor.
Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.
jk/in
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages