Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

KARATE KYOKUSHIN\\ Mistrzyni Niemiec jest z Iławy! Złoto Wiktorii Witkowskiej

2018-11-01 09:00:00 (ost. akt: 2018-10-31 14:34:27)
Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska wracali z Niemiec w bardzo dobrych nastrojach. Iławianka zdobyła złoto w kat. juniorek

Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska wracali z Niemiec w bardzo dobrych nastrojach. Iławianka zdobyła złoto w kat. juniorek

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Ależ to były emocje! Dużym sukcesem i zdobyciem tytułu mistrzyni Niemiec juniorek zakończył się występ Wiktorii Witkowskiej w VIII Otwartych Mistrzostwach GERMAN OPEN w Dortmundzie.

Czołowa zawodniczka Iławskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła złoty medal tych mistrzostw. Organizatorem zawodów był shihan Sławomir Urbańczyk 5 dan prowadzący jako lider Dojo IKO Kyokushinkai Deutschland. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec. W zawodach udział wzięło 150 zawodników z 10 krajów, w tym m. in.: Belgi, Rosji, Francji, Węgier, Holandii, Szwajcarii, Mołdawii, Ukrainy, Hiszpanii oraz Polski.

— Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i od razu nasza Wiki, jak ją nazywamy w klubie, miała mocne wejście. Pierwsza walka i od razu silna sensei, czyli posiadaczka czarnego pasa z Węgier Nóra Gőz — mówi trener Tomasz Gąska z IKKK.

Dobre przygotowanie pozwoliło iławiance na przewagę i uznanie sędziów oraz zdobycie punktów po których zapadła decyzja o zwycięstwie Polki. Kolejne losowanie i znowu Węgierka, sensei Gąska analizując poprzedniczkę, wyznaczył Wiktorii zadanie do wykonania, a mianowicie technikę hiza-geri-jodan (kopnięcie kolanem w głowę) — jest to bardzo trudna technika. Nie minęła minuta walki a Nikolett Tóth dwukrotnie otrzymała niemiły "prezent", czyli zakładane przeze trenera Witkowskiej hiza-geri i było już po walce, na korzyść Wiktorii oczywiście.

Przyszedł czas na finał, najlepsze zawodniczki szły z dwóch stron drabinek eliminacyjnych. Walka finałowa, ale z kim? Oczywiście z reprezentantką Węgier. Lili Erdélyi, wiedząc co zrobiła Wiki jej koleżankom, za wszelką cenę chciała się odegrać na Polce, ale po naradzie i przyjęciu taktyki Wiki nie dała się zaskoczyć i pewnie wygrała w kategorii juniorek 16-17 lat.

— Jako szkoleniowiec tej zdolnej i walecznej dziewczyny uważam, że Wiki zrobiła ten wynik w świetnym stylu pokonując zawodniczki należące do bardzo silnego teamu trenera shihan Karolyego Halasza 5 dan z Węgier. Dziękuję Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za pomoc w wyjeździe na te mistrzostwa, a kolegom i koleżankom z klubu za wspólne przygotowanie jej do tak prestiżowej imprezy — podsumował sensei Tomasz Gąska, trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages