Szczypiorniści z Iławy wygrali w Toruniu. Jeziorak wskoczył na trzecie miejsce w tabeli

2018-10-21 17:52:42(ost. akt: 2018-10-21 18:57:26)
Pod wodzą trenera Karola Adamowicza Jeziorak odniósł w tym sezonie 4 zwycięstwa przy dwóch porażkach

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ\\ Szóstą kolejkę sezonu 2018/19 w niedzielę kończyli iławianie, Jeziorak wygrał w Toruniu i zajmuje już trzecie miejsce w tabeli!
AZS UMK Toruń – Jeziorak Iława 28:36 (13:18)

Iławianie byli faworytem do odniesienia zwycięstwa w tym pojedynku i nie zawiedli. Jeziorak rywali pokonywał po równo w każdej połowie (po 18 goli), a przewaga z pierwszej części spotkania nie została roztrwoniona po przerwie.

- W obronie znowu nie ustrzegliśmy się błędów, ale w ataku zrobiliśmy swoje i wygraliśmy dość wyraźnie – mówi Maciej Malinowski, obrotowy Jezioraka, który z AZS-em nie zagrał z powodu kontuzji łydki. Mecz oglądał z trybun. Najwięcej bramek (9) dla Jezioraka rzucił Dominik Rogala.

Następne spotkanie ligowe iławian wyjątkowo nie w weekend, a w czwartek (25 października). Jeziorak gościć będzie SMS II Gdańsk.

Z POZOSTAŁYCH BOISK
Szczypiorniak Olsztyn - MKS Brodnica 26:24 (14:13)
SZCZYPIORNIAK: Stachyra, Leszczyński – Lewandowski 6, Targoński 6, Reszczyński 5, Jurewicz 3, Cudzewicz 2, Ostrówka 2, Mazurek 1, Domian 1, Lewalski, Kozłowski, Malina, Borysiuk, Mosiewicz, Kołoszko,

Sobotni wieczór w obozie Szczypiorniaka musiał być wesoły – olsztynianie sprawili niespodziankę pokonując wyżej notowanego rywala, jednak w zdobyciu kompletu punktów przypadku nie ma. Zespół trenerów Konstantego Targońskiego i Krzysztofa Maciejewskiego wygrał zasłużenie z silnym rywalem z Brodnicy.
- Wygraliśmy przede wszystkim dzięki bardzo ofiarnej, ambitnej a co najważniejsze, skutecznej grze w obronie – mówi Targoński.
- Do tego dołożyliśmy siłę w ofensywie i wyglądało to już o niebo lepiej niż w naszym poprzednim pojedynku, kiedy to przegraliśmy z Samborem II Tczew. Po meczu z MKS-em na wyróżnienie zasługuje cały zespół, to było naprawdę dobre spotkanie naszej drużyny – dodaje szkoleniowiec.
W 7 kolejce zespół z Olsztyna ma jeszcze trudniejsze zadanie: Szczypiorniak jedzie do Wejherowa na mecz z Tytanami, a więc wiceliderami tabeli.

MOSiR Kętrzyn - AZS UKW Bydgoszcz 29:32 (11:18)
MOSiR: Gryczka, Pałachowski – Pałasz 13, Wójcik 5, Mikłasz 4, Kręciewski 4, Dziakiewicz 2, Tymoszuk 1, Niedziałkowski, Jasionek,

Tylko 10-osobową kadrą, w tym ośmioma zawodnikami z pola, w meczu z Akademikami z Bydgoszczy dysponował trener Cezary Tyszka. To mało, zwłaszcza na spotkanie domowe. Do przerwy goście wyraźnie dominowali na boisku, ale po zmianie stron kętrzynianie zaczęli gonić. Za późno, bo mecz zakończył się wygraną AZS-u z tylko trzema golami różnicy (do przerwy było 11:18). W 7 serii MOSiR jedzie do Gniezna.