Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

"Halo policja, jestem w domu i czekam na was", czyli jak poszukiwany pomógł organom ścigania

2018-10-19 08:45:19 (ost. akt: 2018-10-19 08:58:13)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Policjanci zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich jest m. in. 32-latek, która szukany był za oszustwa i kradzieże (mężczyzna przed odkonwojowaniem do więzienia usłyszał jeszcze zarzuty kradzieży elektronarzędzi) oraz 55-latek, który znęcał się nad najbliższymi. W tym ostatnim przypadku poszukiwany sam powiadomił organy ścigania o miejscu swojego pobytu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży elektronarzędzi z nowobudowanego domu.
— Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli domu ukradł wkrętarkę oraz szlifierkę. Okazało się, że sprawcą kradzieży jest mieszkaniec powiatu nowomiejskiego — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, dlatego sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać. Okazało się, że 32-latek może być właśnie w jednym z domów w gminie Iława.
— Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał. Jak oświadczył, podczas prac wykonywanych w nowobudowanym domu ukradł elektronarzędzia, które następnie sprzedał przypadkowej osobie, aby mieć pieniądze na swoje wydatki. Mężczyzna został odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 90 dni za wcześniejsze oszustwa i kradzieże — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

••• Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Susza. Mężczyzna sam zadzwonił na policję kiedy dowiedział się, że szukają go policjanci. 55-latek oświadczył, że jest w domu i czeka na nich.
Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mieszkańca Susza i zatrzymali go.
— Funkcjonariusze oświadczyli mu, że mają nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego za znęcanie się nad najbliższymi. 55-latek został już odkonwojowany do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy — mówi asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages