Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Zadbaj o stan środowiska i własnego portfela. Dofinansowania na wymianę starych pieców oraz docieplenie budynków

2018-10-18 10:18:51 (ost. akt: 2018-10-18 10:23:17)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Za złą jakość powietrza w Polsce odpowiada przede wszystkim spalanie odpadów i słabej jakości opału w domowych, często przestarzałych piecach. Dlatego w ramach rządowego programu Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych, również w Iławie, mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, mówiący o edukacji ekologicznej, zanieczyszczeniach powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, a także o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Co ważne, informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu a także o tym jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Burmistrz Iławy Adam Żyliński zaprasza wszystkich mieszkańców miasta w piątek 19 października na godz. 18.00 do sali konferencyjnej Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej 2d w Iławie, na spotkanie informacyjne dotyczące Programu.

Program "Czyste Środowisko" dedykowany jest osobom fizycznym, a dotacja nawet do 90% wartości zadania przeznaczona będzie na wymianę starych pieców oraz docieplenie budynków. W trakcie spotkania omówione zostaną założenia programu i możliwe do zrealizowania przedsięwzięcia oraz procedura składania wniosku i realizacji zadania.
Spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Środowiska.

Tekst: UM Iławy, Ministerstwo Środowiska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages