Trener Figurski: W meczu z Concordią otrzymaliśmy srogą lekcję [WIDEO, WYNIKI, TABELE]

2018-10-16 10:40:04(ost. akt: 2018-10-16 12:27:56)
Wojciech Figurski, trener Jezioraka Iława, po meczu z Concordią nie mógł być zadowolony z wyniku i gry swojej drużyny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Porażki Jezioraka i GKS-u na pewno bolą kibiców z Iławy i Wikielca, za to po ostatniej kolejce IV ligi cieszą się w Suszu. Unia w końcu wygrała pierwszy mecz w tym sezonie! Po pierwszy punkt w ogóle sięgnęła Osa Ząbrowo (A klasa), a Czarni Rudzienice wskoczyli na fotel lidera.
Jeziorak Iława — Concordia Elbląg 0:5 (0:3)
0:1 - Lenart (15), 0:2 - Lenart (26), 0:3 - Tomczuk (38), 0:4 - Lewandowski (49), 0:5 - Pawłowski (71)
JEZIORAK: Mazurowski (80 Jędrzejewski) - Foj, Kressin, Ksiuk (46 Słomski), Parulis, Kuciński,Czarnota (60 Krajewski), Madej (75 Kaźmierski), Święty, Galas (22 Figurski), Sagan (80 Gula)

Do meczu z Jeziorakiem lider przystąpił już z Sebastianem Tomczukiem i Radosławem Lenartem. Na początku gospodarze kilka razy próbowali zagrozić bramce Adriana Kostrzewskiego, ale gola ostatecznie zdobyli goście, gdy prostopadłym zagraniem Adam Skierkowski obsłużył niepilnowanego Radosława Lenarta. W 26. min lider klasyfikacji strzelców IV ligi Patryk Malanowski przejął piłkę w środku pola, zagrał między do Lenarta, który podwyższył na 2:0. Ostatniego gola w pierwszej połowie zdobył Tomczuk, który z ostrego kąta pokonał Mazurowskiego. Kilka minut po zmianie stron po zespołowej akcji Michał Lewandowski po podaniu Lenarta płaskim strzałem po ziemi zdobył bramkę na 4:0, a wynik ustalił w 71. min Dominik Pawłowski. Tym samym Concordia wygrała szósty raz z rzędu. Bilans wyjazdowy w czterech meczach drużyny Łukasza Nadolnego wygląda następująco: cztery zwycięstwa i 18 goli. Dla Jezioraka to była druga porażka u siebie — w pierwszej kolejce iławianie przegrali 1:7 z GKS Wikielec.
W 12 kolejce iławianie także grają u siebie (z Tęczą Biskupiec).

PO MECZU POWIEDZIELI
Łukasz Nadolny, trener Concordii:
- Nasze zwycięstwo było zasłużone, chociaż pierwsze minuty nie wskazywały na tak wysoką wygraną, bo Jeziorak stworzył dwie groźne sytuacje i mecz mógł się potoczyć inaczej. Ale później dwa szybko strzelone przez nas gole ustawiły ten mecz. Do przerwy było 3:0 i Jeziorak musiał się odkryć, bo nie miał nic do stracenia. To ułatwiło nam zadanie i zdobyliśmy kolejne dwie bramki. Mimo wszystko był to dla nas ciężki mecz, gdyż Jeziorak to zespół nieobliczalny, zwłaszcza u siebie. Cieszę się ze zwycięstwa i z kolejnego meczu na zero z tyłu. Mam nadzieję, że dobra passa potrwa do końca tej rundy, a później i całego sezonu.

Wojciech Figurski, trener Jezioraka:
- Po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zmierzyliśmy się z zespołem mającym wyższe aspiracje od nas i po raz drugi otrzymaliśmy srogą lekcję. Najbardziej bolesne jest to, że dobrze zaczęliśmy i mieliśmy swoje sytuacje. Póki jednak będziemy grać tak beztrosko w obronie, póty każda mądrze poukładana drużyna będzie nas punktować. Bardzo chciałbym jednak zobaczyć powtórkę akcji z pierwszą bramką, bo stałem na wysokości podania i uważam, że był prawdopodobnie spalony. Nie ma jednak co mówić, że przez to przegraliśmy mecz, bo tak nie było. Mamy jeszcze młody zespół. Dziś wyszło w składzie pięciu młodzieżowców i była to dla nich cenna lekcja jak zagrać z takim przeciwnikiem, który obnażył nasze błędy. Wygrana gości była więc bezdyskusyjna i zasłużona. Jeśli nie przydadzą się Concordii żadne sytuacje losowe, typu kontuzje czy inne, to zespół ten powinien bezapelacyjnie zdominować ligę.

SKRÓT MECZU JEZIORAK — CONCORDIA
źródło: JeziorakTV

GKS Wikielec — Motor Lubawa 0:1 (0:1)
0:1 — Burchart (30)
GKS: Kowalski - Laskowski (64 Kolcz), Korzeniewski, Kacperek, Sobociński, Nowiński, Tomkiewicz, Wacławski (60 Płoski), Piórkowski (55 Kwiatkowski), Luliński, Jankowski.
MOTOR: Sikora - Koprucki, Burchart, Gerka (78 Zasuwa), Sobolewski (90 T. Śnieżawski), Kapusta (38 Olejniczak), Margalski (62 R. Śnieżawski), Józefowicz, Karczewski (87 Diemishev), Mlonek, Sobótka.
Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem w 22. minucie drugą żółta kartkę - i w konsekwencji czerwoną - ujrzał Daniel Mlonek, a w doliczonym czasie gry tak samo został ukarany Piotr Sobótka. Dla Motoru było to szóste z rzędu ligowe zwycięstwo.
GKS Wikielec w najbliższej kolejce zmierzy się u siebie z Drwęcą Nowe Miasto Lub.

SKRÓT MECZU GKS — MOTOR
źródło: Wikielec TV

Unia Susz — Granica Kętrzyn 1:0 (0:0)
1:0 - Sawicki (48 k)
UNIA: Chodowiec — Sawicki (90+3 Pietruszewski), Lewandowski, Włodarczyk, Staniec (72 Kacziński), Musiński, Brzeziński (90 Dedek), Zakrzewski, Kozłowski (82 Mazurowski), Urbański, Chmielewski,
Unia po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyła komplet punktów, a przecież zespół z Kętrzyna do łatwych przeciwników nie należy. Jedyny gol padł po skutecznym uderzeniu Marcina Sawickiego z rzutu karnego, tuż na początku drugiej części meczu. Granica w środku boiska może i przeważała, jednak jak mówi Andrzej Puwalski z Unii, rywale nie potrafili konkretnie zagrozić bramce gospodarzy.
W 12 kolejce suszanie wybierają się do Lubawy na derby powiatu iławskiego.

POZOSTAŁE WYNIKI 11 KOLEJKI
Tęcza Biskupiec - MKS Korsze 4:4 (3:1)
0:1 - Branicki (4), 1:1 - Kulpaka (11 k), 2:1 - Bogdaniuk (45), 3:1 - Bogdaniuk (45+2), 3:2 - Trafarski (57), 3:3 - Gąsiorowski (63), 3:4 - Trafarski (72 k), 4:4 - Ocias (90+4)
Mamry Giżycko - Tęcza Miłomłyn 4:0 (0:0)
1:0 - Szafran (48), 2:0 - Szafran (66), 3:0 - Darda (75), 4:0 - Sidorowicz (78)
Mrągowia Mrągowo - Zatoka Braniewo 1:0 (1:0)
1:0 - Wypniewski (41)
Olimpia II Elbląg - Czarni Olecko 4:2 (1:1)
0:1 - Stawiecki (11 karny), 1:1 - Misztal (28), 2:1 - Kulesz (51), 3:1 - Bradtke (64), 4:1 - Nesterowicz (84), 4:2 - Stawiecki (90+3)
Rominta Gołdap - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:2 (0:1)
0:1 - Robaczewski (43), 0:2 - Olszewski (52)

Orzeł Ulnowo — Czarni Małdyty 2:1
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół z Ulnowa. To ważne trzy punkty, bo zdobyte na sąsiedzie z tabeli. Gospodarze przegrywali początkowo z ekipą z Małdyt, jednak jeszcze w trakcie pierwszej połowy Daniel Sikorski doprowadził do wyrównania. Orzeł grał ambitnie do końca pojedynku — gol po strzale ze "szczupaka" w wykonaniu Macieja Wilczaka dał upragnione zwycięstwo.
W 10 kolejce Orzeł gra u siebie z Syreną Młynary.

Wel Lidzbark Welski — Osa Ząbrowo 1:1

Czarni Rudzienice po zwycięstwie w meczu na szczycie ligowej tabeli są już samodzielnymi liderami. Drużyna trenera Tomasza Zakierskiego na swoim terenie pokonała Grunwald Gierzwałd, jednak wynik układał się identycznie jak w Ulnowie w meczu Orła z Czarnymi Małdyty: goście najpierw objęli prowadzenie (już w 5 minucie), a potem nastąpiła pogoń gospodarzy. Do remisu tuż przed przerwą doprowadził Krystian Wrześniak. W 78 minucie piłkę, po dośrodkowaniu tego samego zawodnika, do własnej bramki wpakował jeden z graczy Grunwaldu. Obie drużyny mecz kończyły w 10-tkę.
Po drugiej stronie tabeli (ostatnie miejsce) jest Osa Ząbrowo, która nareszcie wywalczyła punkt. Bez zdobyczy po tej serii jest za to LZS Frednowy (porażka w Narzymiu).
W 10 kolejce zagrają: Frednowy — Polonia Iłowo, Osa — Zamek Kurzętnik, Czarni — Wel Lidzbark.

Zamek Kurzętnik — Lider Złotowo 2:0
KS Mroczno — Jordan Kazanice 0:2
Polonia Iłowo — Ossa Biskupiec 3:0