Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Suski Ośrodek Kultury otwarty!

2018-10-16 10:40:26 (ost. akt: 2018-10-16 10:55:59)
Uroczystość poprowadził gospodarz obiektu Czesław Radzicki

Uroczystość poprowadził gospodarz obiektu Czesław Radzicki

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Suszu/Cezary Oracki

W piątek 5 października otwarto do użytku nowy obiekt Suskiego Ośrodka Kultury przy ul. Wybickiego 10. Czekano na ten moment ćwierć wieku.


Uroczystość otwarcia nowego obiektu prowadził gospodarz budynku - dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Czesław Radzicki. Wzięło w nim udział wielu zaproszonych gości, m.in.  radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, starosta iławski Marek Polański, wicestarosta Stanisław Kastrau, radni Rady Miejskiej w Susz oraz sołtysi sołectw Gminy Susz. Stawili się również szefowi podobnych placówek kultury z sąsiednich miast: Kisielic – Mariusz Gołębiowski oraz Laseczna – Grażyna Piękos.

Przy tej wyjątkowej okazji, na którą Susz czekał przeszło ćwierć wieku, w nowym obiekcie nie mogło zabraknąć byłych dyrektorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, który spłonął w 1992 roku, panów: Jana Krupskiego i Andrzeja Szyslera oraz Janusza Cyganowskiego, obecnie kierownika muzeum w Kwidzynie, a kiedyś aktywnego członka zespołu muzycznego, który działał przy MGOK.

Po przecięciu wstęgi przez burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego i poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Suszu, ks. kan. Ryszarda Milewskiego, dalsza część ceremonii, prowadzonej przez dyrektora SOK, odbyła się w położonej na parterze budynku, sali widowiskowej. Goście uroczystości mieli przy okazji otwarcia możliwość zapoznania się z dwiema wystawami – fotograficzną i malarską.

Pierwszy dzień otwarcia Suskiego Ośrodka Kultury zakończył koncert zespołu „Żuki”. Podobnie koncertem, tym razem w wykonaniu młodej suskiej grupy „Rottin Green”, zakończył się drugi, dzień otwarcia SOK. Wcześniej tego dnia mieszkańcy mieli możliwości zwiedzania obiektu.

Przypomnijmy, że nowa siedziba SOK ma łączną powierzchnię użytkową 1100 m2 i składa się z dwóch kondygnacji. Na niższej znajduje się, specjalnie wygłuszona, sala widowiskowa o powierzchni ponad 200m2 wraz z holem, w którym znajdzie się szatnia. Na parterze znalazło się jeszcze miejsce na jedną pracownię oraz pomieszczenia magazynowe. Z kolei na piętrze budynku znajdziemy salę wystawową, dwie pracownie, pomieszczenia administracyjne oraz dużą salę konferencyjno-szkoleniową z wyjściem na taras widokowy.
Nowy obiekt, oprócz stricte kulturotwórczej roli, spełni również inne ważne funkcje. Przede wszystkim zapewni wreszcie organizacjom pozarządowym odpowiednie warunki do pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji różnorodnych projektów miękkich dla mieszkańców Gminy Susz, zwłaszcza seniorów. W budynku znajdą się też np. toalety, także dla osób niepełnosprawnych, które będą służyć uczestnikom różnorodnych imprez na Miejskiej Plaży. Na parterze budynku znajdzie się także odpowiednie zaplecze socjalne dla wykonawców, którzy występują podczas koncertów plenerowych w naszym mieście.

Źródło: Urząd Miejski w Suszu/Cezary Oracki
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages