Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kobieto — obroń się sama! Klaudia Obrębska zaprasza na treningi kickboxingu

2018-10-13 08:00:00 (ost. akt: 2018-10-13 08:48:50)
Klaudia Obrębska zaprasza panie na treningi samoobrony, które będą odbywały się w salce gimnastycznej przedszkola miejskiego nr 6 w Iławie

Klaudia Obrębska zaprasza panie na treningi samoobrony, które będą odbywały się w salce gimnastycznej przedszkola miejskiego nr 6 w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Dzięki treningom samoobrony na podbudowie sportu walki nie tylko będziemy potrafiły zachować się w sytuacji zagrożenia, ale także poprawimy swoją kondycję i spalimy zbędne kalorie — zauważa Klaudia Obrębska.

Iławianka organizuje właśnie sekcję kickboxingu dla pań, podczas zajęć będzie można nabyć umiejętności niezbędne do samoobrony.
— Kilka pań trenowało kickboxing u mojego taty Krzysztofa Obrębskiego razem z mężczyznami, ale zauważyłam, że nie każda kobieta chce trenować w takiej grupie. Podczas zajęć wolą często swoje damskie towarzystwo, co daje im większy komfort. Dlatego też postanowiłam stworzyć sekcję tylko i wyłącznie dla pań — mówi Klaudia Obrębska.

No właśnie — u Obrębskich właściwie cała rodzina trenuje lub trenowała sporty walki. Tata Krzysztof prowadzi (z sukcesami) sekcję w Jezioraku Iława. Wszystkie jego dzieci (6) miały krótszą lub dłuższą przygodę z dyscyplinami takimi jak taekwondo, boks czy właśnie kickboxing. Klaudia cały czas trenuje i jak przyznaje, nie wyobraża sobie tygodnia bez wyczerpujących zajęć.
— Wpadłam więc na pomysł, aby zdobyte doświadczenie przekazać teraz innym kobietom. Nie rzadko zdarza się, że znajdujemy się w sytuacji zagrożenia. Sama tego doświadczyłam nie raz i wiem, że zawsze warto mieć wiedzę i umiejętności dzięki którym się obronimy — zauważa trenerka.

Głównym celem treningów samoobrony będzie przede wszystkim nabycie odpowiednich zachowań, reakcji, które przydadzą się np. przy ataku agresora. Chodzi o wypracowanie zachowań automatycznych.
— Będziemy trenowały wyprowadzanie ciosów i wiele innych elementów walki. Treningi wymagają oczywiście wysiłku fizycznego, więc oprócz samej umiejętności samoobrony panie trenujące w naszej sekcji poprawią swój stan zdrowia, zadbają o lepszą kondycję, stracą zbędne kilogramy. Można to uznać za pozytywne efekty uboczne kickboxingu — mówi Obrębska.

Trenerka z Iławy czeka na sygnał od pań, które chciałyby rozpocząć tego typu zajęcia. Nie ma żadnego limitu wiekowego. Treningi będą odbywały się we wtorki w salce gimnastycznej przedszkola miejskiego nr 6 w Iławie, przy ul. Wiejskiej (za ZUS-em).
— Początek zajęć to godzina 17.30, ale istnieje jeszcze możliwość przesunięcia startu na późniejszą porę, np. na 20.00. Konkretna godzina zostanie zatem ustalona po konsultacji z paniami, które chciałyby u nas trenować — tłumaczy Klaudia Obrębska, która w poniedziałki i środy w SP3 w Iławie prowadzi także zajęcia fitness.

— Kobiety, które chciałyby nabyć umiejętności samoobrony, proszę o bezpośredni kontakt ze mną pod numerem telefonu 722 087 989 — podaje trenerka.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #2601973 | 88.156.*.* 14 paź 2018 20:41

    MYS MUSIMY SIE BRONIC PRZED KOBIETAMI , JAK CIECZKIE DOSTANIE IDZIE NA CAŁEGO FJUTA NA LENIUCHA

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages