Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Iławskie schronisko świętuje, ale też czeka na adopcje kolejnych psiaków i kotów [ZDJĘCIA]

2018-10-11 09:20:03 (ost. akt: 2018-10-11 09:32:27)

Autor zdjęcia: UM Iława

4 października obchodziliśmy światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w iławskim schronisku odbył się festyn dla wszystkich, którzy dają serce zwierzakom.

Schronisko chcąc podziękować wszystkim darczyńcom i osobom odwiedzającym iławskie czworonogi zorganizowało festyn z atrakcjami dla dzieci. Była wata cukrowa, balonowe jamniki, malowanie twarzy a gości na wejściu witały Olaf i Minionek. Jak zawsze nie brakowało chętnych do głaskania i spacerów z psiakami.

Miejskie schronisko przeszło w ostatnich latach wiele zmian. Największą z nich jest przejęcie pod opiekę przez organizację OTOZ ANIMALS czyli ogólnopolską organizację pożytku publicznego. Pracują w niej prawdziwi miłośnicy zwierząt, którzy z ogromnym sercem i zaangażowaniem oddają się pracy dla zwierząt i dbają nie tylko o warunki bytowe ale przede wszystkim o ich dobre samopoczucie. To właśnie oni w ostatnich latach mimo ciężkiej sytuacji i wciąż rosnących potrzeb wykonali kawał dobrej roboty.

Nieustannie organizują akcje promocyjne, wycieczki szkół i zbiórki w internecie, udzielają się na każdym wydarzeniu w mieście i pojawiają się dosłownie wszędzie tam, gdzie można dotrzeć do ludzkiego serca i zwrócić uwagę na ciężki los ich czworonogów.

Podczas festynu z okazji Dnia Zwierząt pracownicy zaprezentowali prace wykonane w ostatnim czasie tj.: remont izolatki, dachu, pawilonu dla kotów oraz wybiegu dla psów.

Wciąż jednak mimo wielu starań ludzi i pomocy miasta brakuje tu przede wszystkim obiektu z funkcją gabinetu weterynaryjnego i zaplecza socjalnego. Warunki pracy także nie należą tu do komfortowych a wymagające lekarskiego wsparcia zwierzaki nie mają przystosowanych pomieszczeń do specjalnego traktowania.
Dlatego też Burmistrz Miasta zdecydował o budowie na terenie schroniska pawilonu weterynaryjnego z niezbędnym zapleczem biurowo-socjalnym. To z pewnością w wielkim stopniu poprawi jakość pracy i komfort przebywających tu zwierząt.

Ponad wszelkie problemy najważniejsze jest jednak znalezienie domu dla przebywających tu psów i kotów. Każdy z nich wciąż czeka na właściciela, dlatego zachęcamy do odwiedzenia schroniska osobiście lub poprzez stronę internetową: www.ilawa.otoz.pl.

źródło: ilawa.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages