Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Miał 1,4 promila, spowodował kolizję. Są zarzuty dla 37-latka

2018-10-10 13:54:35 (ost. akt: 2018-10-10 14:06:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Iławscy kryminalni wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 37-latkowi. Mężczyzna kierował busem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie i spowodował kolizję. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo posiadanej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, niektórzy nadal nie stosują się do nich — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
— Tak właśnie postąpił 37-latek wobec którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie — dodaje asp. Kwiatkowska.

Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna kierując busem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i wywrócił pojazd. Policjanci ustalili, że mężczyzna znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem podczas osadzania wskazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. 37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

— Kodeks karny za samo kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi — mówi oficer prasowy KPP Iława.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages