Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wychodzi kolejna karta Legenda Jezioraka. Mamy w niej swój udział

2018-10-09 12:22:19 (ost. akt: 2018-10-09 12:52:26)
Jarosław Talik trafia właśnie do grona Legend Jezioraka Iława

Jarosław Talik trafia właśnie do grona Legend Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga (grafika Jeziorak Iława)

Na najbliższym ligowym meczu IV-ligowej drużyny z Iławy premierę będzie miała kolejna karta kolekcjonerska z serii Legendy Jezioraka. Tym razem do tego zaszczytnego grona trafia bramkarz Jarosław Talik, o którym niegdyś kibice przy ul. Sienkiewicza śpiewali piosenki.

Kolekcjonerskie karty wydawane przez klub sportowy z Iławy od początku cieszą się dużą popularnością. Do wyboru mamy serię z aktualnymi zawodnikami oraz piłkarzami (i nie tylko), którzy zasłużyli na miano legend Jezioraka. Taka karta to idealne miejsce na autograf danego gracza. Najmłodsi kibice kolekcjonują kolejne wydania i często podczas meczów iławskiego zespołu proszą daną osobę o złożenie podpisu na karcie im dedykowanej.

Więcej o pomyśle autorstwa Mariusza Wilka z zarządu Jezioraka pisaliśmy w artykule "A Ty już masz karty z piłkarzami i legendami Jezioraka Iława?".

Pora na premierę kolejnej karty z Legendą Jezioraka. Nie przez przypadek ta z wizerunkiem Jarosława Talika ukaże się akurat w dzień ligowego pojedynku z Concordią — były bramkarz Jezioraka jest aktualnie związany z klubem z Elbląga. Do meczu dojdzie w sobotę 13 października o godzinie 15.30 na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie. Koszt karty to 3 zł.
Tego dnia będzie miała także premiera karty z aktualnym zawodnikiem Tomaszem Kaszlewiczem (także za 3 zł). Karty będzie można nabyć w sklepiku klubowym przy budynku głównym stadionu (niebiesko-biały namiot) oraz w biurze klubu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 — 12.00.

Mamy swój (fotograficzny) udział w karcie z Talikiem. Otóż do jej stworzenia posłużyło zdjęcie wykonane przez nas przy okazji wręczenia bramkarzowi statuetki za zdobycie pierwszego miejsca wśród bramkarzy w naszej internetowej sondzie na najlepszych piłkarzy w historii klubu. Talik został więc bramkarzem Jedenastki Marzeń Jezioraka wg. czytelników Gazety Iławskiej (otrzymał 30% wszystkich głosów wśród golkiperów).

Jarosław Talik — jak mało który golkiper na świecie — może pochwalić się wybronieniem rzutu karnego wykonywanego przez słynnego Hiszpana, Raula Gonzaleza. — Zgadza się, była taka sytuacja, a miała miejsce w spotkaniu młodzieżówek Polski i Hiszpanii — wspomina zawodnik kojarzony z latami największych sukcesów Jezioraka (dobre czasy dawnej II ligi). W trakcie gry w biało-niebieskich barwach szybko doczekał się przyśpiewki na temat zerowego konta wpuszczonych goli i związanej z tym miłości kibiców "J".

Przy okazji przypominamy Jedenastkę Marzeń Jezioraka Iława wybraną przez czytelników Gazety Iławskiej i portalu ilawa.wm.pl w 2015 roku.


BRAMKARZ
Jarosław Talik
OBRONA
Zygmunt Aptowicz
Wiesław Brzeziński
Sławomir Święcki
Dawid Kowalski

POMOC
Mieczysław Czajkowski
Sławomir Przytuła
Arkadiusz Kuciński
Paweł Pasik

ATAK
Adam Duński
Arkadiusz Klimek

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages