Morena Iława wróciła z medalami z drużynowych mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

2018-10-09 11:06:07(ost. akt: 2018-10-09 11:16:58)
Na zdjęciu Klaudia Maria Żelazowska (Morena Iława) podczas zawodów w strzelectwie laserowym

Autor zdjęcia: archiwum Moreny Iława

Sport osób niewidomych i słabowidzących ma się w Iławie od lat dobrze, a to za sprawą klubu Morena. Jej reprezentanci byli ostatnio na mistrzostwach kraju w kręglarstwie klasycznym oraz strzelectwie laserowym.
Okres jesienny co roku zmusza do intensywnych treningów i wielu wyjazdów na zawody członków iławskiej Moreny. Na przełomie września i października odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie laserowym oraz kręglarstwie klasycznym połączone z Pucharem Polski.

Brzeska kręgielnia BOSiR gościła po raz kolejny najlepszych kręglarzy w Polsce wśród osób niewidomych i słabowidzących. 45 zawodników i zawodniczek rywalizowało na torach kręgielni. Organizatorem turnieju był Polski Związek Kręglarski oraz BOSiR Brzesko. Wśród pań tryumfowały kręglarki z Iławy. Nie dały szans swoim przeciwniczkom, wygrywając mistrzostwo Polski z przewagą 108 pkt. W skład drużyny weszły: Maria Kieloch, Regina Szczypiorska oraz Małgorzata Kasprzycka. Panie Maria i Regina zdobyły w swoich kategoriach startowych również złote medale w zawodach Pucharu Polski, które odbywały się równocześnie.

Męska reprezentacja Moreny zawody zakończyła na drugiej lokacie, co dało im wicemistrzostwo Polski. W skład drużyny weszli: Szczepan Polkowski, Stanisław Oduliński oraz Tomasz Ćwikła. Kadrowicz Polski Szczepan Polkowski zdobył również złoto w Pucharze Polski.

Po zakończeniu zawodów przez kolejne trzy dni na tym obiekcie odbyło się zgrupowanie kadry narodowej kręglarzy niewidomych i słabowidzących. Kręglarzy z Moreny czekają jeszcze zmagania w Pucku oraz Gostyniu.

••• W nadmorskiej Ustce tradycyjnie rywalizowali niewidomi i słabowidzący strzelcy z całego kraju. 8 drużyn kobiecych i 10 męskich zmagało się w trzech konkurencjach: karabin, pistolet i dwubój.
Wśród drużyn kobiecych w kategorii karabin zwyciężyły panie ze Słupska. Na podium nie mogło zabraknąć również iławianek, które wywalczyły brązowe medale w składzie: Klaudia Maria Żelazowska, Marianna Dorociak i Grażyna Kamińska. W konkurencji pistolet oraz dwubój dziewczyny z Moreny wystrzelały pozycję o oczko wyżej co dało im tytuł wicemistrzyń Polski.

Złote medale wśród panów we wszystkich kategoriach zdobyli zawodnicy klubu Łuczniczka z Bydgoszczy. Trzecie miejsce w kategorii pistolet i dwubój zajęli zawodnicy z klubu z Iławy, występowali oni w składzie: Roman Jagodziński, Jarosław Czapski i Edward Dorociak. W karabinie byli na czwartym miejscu.

Iławska Morena wystawiła również drugą damską drużynę w składzie: Irena Henisz, Bożena Wiechowska, Renata Pawełczyk. Panie wywalczyły w karabinie 5 lokatę.

Organizatorem zawodów był Związek Kultury Fizycznej OLIMP w Warszawie przy współudziale Integracyjnego Klubu Sportowego „Zryw” w Słupsku. Strzelcy w Iławy mają przed sobą jeszcze Mistrzostwa Polski w Mixtach w Białymstoku, Trzech Postawach w Bydgoszczy oraz zmagania drużynowe w Białymstoku.