Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Henryk Plis i Czesław Lendzionowski z tytułami Zasłużony dla Gminy Iława

2018-10-08 13:21:32 (ost. akt: 2018-10-08 13:41:38)

Autor zdjęcia: Gmina Iława

W Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyła się sesja rady gminy Iława, podczas której miała miejsce uroczystość nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Iława”.

Na wniosek mieszkańców Gałdowa pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Iława” został Czesław Lendzionowski. Był on wieloletnim kierownikiem szkoły w Gałdowie. Stanowisko objął w 1949 roku i wraz z mieszkańcami rozpoczął odbudowę spalonej szkoły. Dzięki jego staraniom powstała również pierwsza w gminie Iława sala gimnastyczna. Z Gałdowem był związany przez 25 lat, miał ogromne zasługi dla społeczeństwa tej wsi.
Okolicznościowy medal odebrały w jego imieniu, specjalnie przybyłe na uroczystość córki pana Lendzionowskiego.

Na wniosek wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego tytuł „Zasłużony dla Gminy Iława” otrzymał również Henryk Plis. Jest on znanym działaczem społecznym i kulturalnym. Związany z gminą Iława od 1973 roku. Henryk Plis jest m.in. współzałożycielem i prezesem Towarzystwa Ziemi Rudzienickiej, twórcą i organizatorem Jarmarków Ludowych w Rudzienicach, twórcą i założycielem Izby Pruskiej w Rudzienicach i wielu innych inicjatyw i działań społecznych.

— Przytoczone działania Henryka Plisa i jego zaangażowanie w pełni zasługują na nadanie mu tytułu „Zasłużony dla Gminy Iława” — dodaje wójt Harmaciński. Serdecznie gratulujemy!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: www.gmina-ilawa.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages