Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Porady Bricomarche: Odrobina luksusu w domu, czyli kamień dekoracyjny

2018-09-28 06:30:00 (ost. akt: 2018-09-27 13:52:56) Artykuł sponsorowany

Każdy z nas urządzając wnętrze, pragnie nadać mu ciekawy, oryginalny wygląd. Chcemy, aby miejsce, w którym odpoczywamy, pracujemy czy nabieramy sił, było zgodne z naszym gustem, a przebywanie w nim było przyjemne.

Wiele indywidualnych rozwiązań
Na rynku materiałów budowlanych mamy wiele produktów, które umożliwiają realizację indywidualnych rozwiązań, pozwalają skomponować elewację, posadzkę lub całe wnętrze w charakterystyczny dla nas sposób. Jednym z bardziej interesujących produktów są kamienne lub imitujące kamień okładziny ścienne.

Produkty te są odmienne pod wieloma względami. Po pierwsze różnią się fakturą, kolorem i wielkością wzoru. Różnorodna kolorystyka elementów (skalne odłamki, imitacja cegły, imitacja marmuru, odcienie beżu, szarości, bieli itd.), która naśladuje odcienie występujące w naturze, powoduje, że wnętrza stają się przyjemne w odbiorze a jednocześnie bardzo oryginalne. Kamień dekoracyjny to doskonała alternatywa dla farb i tapet. Idealnie łączy się również z drewnem, metalem i szkłem.

Cechy kamienia dekoracyjnego
Najważniejszymi cechami okładziny kamiennej są trójwymiarowość oraz wierna rekonstrukcja kamienia naturalnego. Gotowa ściana wyłożona tym materiałem bardzo dobrze wygląda podświetlona bocznym światłem, które sprawi, że wszystkie wystające elementy rzucą długi cień. Wysokie walory użytkowe, a także trwałość kamienia dekoracyjnego to jego niezaprzeczalne atuty, ale mianownikiem wszystkich zalet tego materiału jest jednak nie walor estetyczny, a funkcjonalność. Znajduje on szerokie zastosowanie jako okładzina zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Kamień dekoracyjny może być zatem wykorzystany jako okładzina elewacji budynków lub ich fragmentów, ścian frontowych, portali wejściowych, ogrodzeń, cokołów, a także jako element zdobniczy ścian salonów, sypialni, klatek schodowych, czy też kominków.

Montaż
Systemowa okładzina ścienna produkowana jest w łatwych w montażu, zazębiających się elementach. Dzięki specjalnemu kształtowi łączenia są mniej widoczne, a ściana wygląda jak wykonana w całości. Wewnątrz domu elementy mogą być przyklejone do ściany za pomocą zwykłego kleju do płytek. Natomiast przy montażu na elewacji budynku, w wyższych partiach, zaleca się ich mechaniczne łączenie do ściany nośnej. Okładziny nie są grube – od dwóch do pięciu/sześciu centymetrów, jednakże ze względu na materiał, z którego są wykonane, ich waga może być znaczna.


Zapraszamy do Bricomarche w Iławie mieszczącego się przy ul. Dąbrowskiego 23 od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-20.00 oraz w niedziele handlowe w godz. 10.00-18.00.
Facebook Bricomarche Iława

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages