środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Piotr Żuchowski: Iławianie chcą rozmawiać o przyszłości swojego miasta

2018-09-26 14:36:10 (ost. akt: 2018-09-26 14:46:48)
We wtorek Piotr Żuchowski (pierwszy z lewej) i znajdujący się na jego liście wyborczej kandydaci odwiedzili osiedle Gajerek

We wtorek Piotr Żuchowski (pierwszy z lewej) i znajdujący się na jego liście wyborczej kandydaci odwiedzili osiedle Gajerek

Autor zdjęcia: archiwum Gazety Iławskiej

WYBORY 2018\\\ W Iławie kampania wyborcza trwa w najlepsze, kandydaci walczą o głosy potrzebne do dostania się do lokalnych samorządów. KWW Piotra Żuchowskiego „Dla Iławy” obmyślił taką strategię, że w tym tygodniu codziennie odwiedza inne osiedle.

W poniedziałek Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Żuchowskiego zorganizował spotkanie na ulicy Świerkowej, a więc w jednej z nowszych części miasta.
— Muszę przyznać, że mieszkańcy tego osiedla chętnie przychodzili do naszego namiotu i poruszali ważne dla nich kwestie — mówi Piotr Żuchowski.
— Szczególnie zwracali uwagę na brak oświetlenia tej i sąsiednich ulic, w godzinach nocnych ludzie muszą chodzić tu z latarkami. Poza tym problem stanowi brak odpowiednich dróg dojazdowych oraz pojawiająca się ostatnio wizja wybudowania w tej części Iławy bloków mieszkalnych — dodaje kandydat na burmistrza.

We wtorek Piotr Żuchowski i znajdujący się na jego liście wyborczej kandydaci odwiedzili dużo starsze osiedle — Gajerek. Namiot, pod którym częstowano ciepłą herbatą, kawą i ciastem, ustawiono pomiędzy blokami przy ul. Gdańskiej. Podczas rozmów poruszano m.in. kwestię potrzeby poprowadzenia przez tę część miasta linii autobusowej ZKM (o ile jest to w ogóle możliwe).

— Spacerując ulicą Grudziądzką odwiedzałem kolejne domy. To osiedle, na którym mieszka dużo osób starszych, często schorowanych, często o ograniczonej sprawności. Zdarza się, że muszą po dwa, trzy razy w tygodniu ruszać na wizytę do lekarza. A w związku z tym, że przez Gajerek nie prowadzi żadna linia komunikacji miejskiej, to bardzo często aby dostać się do ośrodka zdrowia czy innych gabinetów muszą dzwonić po taxi — tłumaczy Żuchowski, który dodaje, że stworzenie przystanku na Gajerku nie jest pomysłem nierealnym. Drogi są tu wąskie, miejsca na przystanek za bardzo nie ma, ale kandydat rozwiązanie widzi w kursach nie dużych autobusów (nawierzchnie dróg mogłyby tego nie wytrzymać), tylko w mniejszych busach.

KWW "Dla Iławy" dziś (środa 26 września) od godziny 16.00 zaprasza na spotkanie mieszkańców os. Piastowskiego (ul. Odnowiciela, przy boisku szkolnym). Następnie będzie "Manhattan", czyli os. Podleśne (czwartek 27.09), a w piątek Piotr Żuchowski i jego kandydaci pojawią się w okolicach dworca PKP Iława Główna.

— Po tych spotkaniach widzę, że iławianie chcą rozmawiać o przyszłości swojego miasta — zauważa Piotr Żuchowski.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andy #2590551 | 79.188.*.* 28 wrz 2018 14:03

  Człowieku jak byłeś ministrem wszystkich stawiałeś na baczność, teraz też to samo chcesz robić. Powiedz to otwarcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bolcio #2589307 | 176.221.*.* 26 wrz 2018 14:54

  W tym czasie idę na zamówiaoną w intencji przepędzenia złego ducha mszę w kościele parafialnym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages