Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Złodzieje kradli co się dało. Łączne straty to ponad 40 tys. zł

2018-09-25 08:27:45 (ost. akt: 2018-09-25 08:29:47)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kary do 10 lat pozbawienia wolności grożą dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Mężczyźni włamywali się do domów, piwnic, garaży, skąd kradli m.in. grzejniki, odkurzacze, kanki, wózki na zakupy, akcesoria hydraulicznych i wiele innych. Wkrótce mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do domu. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentacje fotograficzną.

Policjanci iławskiej jednostki w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że sprawcami przestępstwa są 26-latek i jego o 6 lat starszy kolega. Okazało się, że to niejedyne przestępstwa popełnione przez dwóch mieszkańców powiatu iławskiego.

Mężczyźni włamywali się do piwnic, domów, garaży na terenie całego powiatu, skąd kradli odkurzacze, kanki, telewizor, piec, artykuły hydrauliczne i wiele innych przedmiotów, które według sprawców mogły przedstawiać jakąkolwiek wartość. Łączne straty to ponad 40.000 złotych.

Policjanci zatrzymali mężczyzn, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im 7 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia, która została już przekazana pokrzywdzonym.
Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

jk/in
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages