Iława Biega na trzecim miejscu w II ORiSTO Biegu Stolarskim o Złoty Hebel [ZDJĘCIA]

2018-09-17 11:09:40(ost. akt: 2018-09-17 11:58:47)
Ekipa Iława Biega w klasyfikacji drużynowej została wyprzedzona przez tylko dwie drużyny

Autor zdjęcia: archiwum Iława Biega

Po bardzo udanym dla grupy Iława Biega półmaratonie im. Antoniego Gierszewskiego w rodzinnym mieście, przyszedł czas na kolejne, tym razem gościnne występy. W sobotę 15 września odbył się II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel.
— Do wystartowania w tym biegu zmotywowała nas klasyfikacja drużynowa. Żartowaliśmy, że mamy jeszcze trochę wolnego miejsca w gablocie, więc warto byłoby coś zdziałać w Grodzicznie — mówi Przemysław Belka z Iława Biega.
Gdy żarty się skończyły a zaczęła rywalizacja, reprezentanci tej grupy stanęli na wysokości zadania. W składzie Magdalena Koszczka, Sławomir Adamusiak, Przemysław Belka, Rafał Szczecina, Karol Koszczka wywalczyli trzecie miejsce ustępując jedynie drużynom Team Kopeć oraz Kurzętnik Biega.

Nie byłoby sukcesu drużynowego gdyby nie dobre występy indywidualne. Dobrą formę potwierdzili Belka i Adamusiak wygrywając klasyfikacje wiekowe M20 i M40.
Cieszy również udział i dobre miejsca innych biegaczy z Iławy. Maciej Myszkiewicz z Team Kopeć był 5 w klasyfikacji open. Reprezentująca te same barwy Aleksandra Wantowska wygrała klasyfikację kobiet K20. Anna Sławińska z Rezerwowych Psów była 3 w kategorii K30.

— Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Trasa w 100% asfaltowa, posiadająca od tego roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pozwalała uzyskiwać dobre wyniki — oceniają biegacze z Iławy.

Nowością były biegi dla najmłodszych rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych. Po biegu zawodnikom zapewniono smaczny poczęstunek oraz rozlosowano nagrody rzeczowe. Podobnie jak w ubiegłym roku część opłat wpisowych przeznaczona została na cele charytatywne. Tym razem pieniądze zbierane były dla Lenki, córeczki jednego z pracowników firmy ORiSTO. Lenka jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na chorobę genetyczną o nazwie Leukodystrofia.
— Mamy nadzieję, że wspólnie przyczyniliśmy się do powodzenia jej rehabilitacji — dodaje Przemysław Belka.