środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Adam Żyliński ruszył z kampanią wyborczą. Zapowiada kontynuację i spokój

2018-09-16 12:20:21 (ost. akt: 2018-09-16 16:50:59)
Burmistrz Adam Żyliński spotkał się z mediami przy ul. Jasielskiej w Iławie

Burmistrz Adam Żyliński spotkał się z mediami przy ul. Jasielskiej w Iławie

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Kandydat Adam Żyliński spotkał się z mediami w piątek 14 września, o godzinie 15, przy ul. Jasielskiej w Iławie. Jak powiedział, wybrał to miejsce celowo, m.in. ze względów osobistych. Jako 19-latek wprowadził się tu z mamą i braćmi i stąd wystartował w dorosłe, jak mówi ciekawe, życie.

Spotkanie z Adamem Żylińskim wprawiło zebranych w lekkie zdziwienie, gdyż przyszedł na nie sam. Poinformował, że jego kampania nie będzie wyglądała tak samo, jak konkurentów, co uważa za atut.
Kandydat ma już gotowe listy do rady miasta i powiatu.
— Są to ludzie zacni, wywodzący się z różnych środowisk i będący w różnym wieku - mówił. — Nie zadaję pytań na temat poglądów, mnie interesuje wyłącznie samorząd terytorialny dla miasta Iławy.
Kandydaci na radnych to łącznie 27 osób, w tym gronie jest także 10 aktualnych radnych.
Kandydat wymienił kilka nazwisk ze swojej listy, m.in. Anetę Rychlik, Annę Zakrzewską, Feliksa Rochowicza, Andrzeja Pankowskiego, Elżbietę Prasek, Iwonę Gawińską, Stanisława Milewskiego, Grzegorza Przybyłę, Eugeniusza Dembka, ale także Wojciecha Szymańskiego.
— Po 12 latach przerwy objąłem urząd burmistrza, w grudniu 2014 roku. Zastałem wówczas zadłużenie miasta sięgające blisko 40 procent, dziś kończy się kadencja i poziom zadłużenia sięga 22 procent - poinformował Adam Żyliński. — To jest pierwszy sygnał, że chcę dać odpór wszelkim historyjkom, które są wygłaszane w sposób bezkarny. Nie będę wchodził w żadną interakcję, nie będę prowadził bitew i polemik. Interesuje mnie to, co jest najważniejsze dla mieszkańców, czyli spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Adam Żyliński zadeklarował, że jego program wyborczy to jest kontynuacja, spokój i dialog. Nadal realizuje to, czego chcą mieszkańcy.
— Takie są oczekiwania mieszkańców osiedli, które zostały zaniedbane i zapuszczone - mówi. — W trakcie naszej kadencji poprawiliśmy około 25 ciągów jezdnych na osiedlach i nie chcemy zejść z tej drogi. Jak dotychczas, zwrócimy uwagę na jakość chodników, parkingów, placów zabaw i jezdni wewnętrznych.
To oczywiście jedynie część planów. Burmistrz poinformował, że urząd aplikuje aktualnie o ogromne pieniądze unijne. Mowa o kilku ważnych i dużych projektach dla miasta, które są na etapie ostatnich przygotowań i być może uda się je wdrożyć jeszcze w bieżącej kadencji. Są również plany na kolejne projekty, m.in. dotyczący kontynuacji budowy ścieżek rowerowych pod mostami, ale także ogromne przedsięwzięcie, które będzie realizowane przed iławski dworcem, co burmistrz nazwał inwestycją dziesięciolecia.
— I wreszcie zaczynamy bardzo starannie przygotowywać się do złożenia projektu na bibliotekę miejską, które jedynie z nazwy pozostanie biblioteką, a tak naprawdę będzie dużym centrum intelektualnym - mówił burmistrz.
Ze spraw ważnych na pewno należy wymienić fakt, że miasto ogłasza właśnie konkurs architektoniczny na budowę szkoły podstawowej na osiedli Piastowskim w Iławie oraz to, że jest w trakcie ubiegania się o środki finansowe na żłobek.

Kandydat na burmistrza Adam Żyliński takimi właśnie zapowiedziami rozpoczął kampanię wyborczą. Zaznaczył również, że chętnie podda się ocenie publicznej.


red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Heja #2581693 | 37.248.*.* 16 wrz 2018 18:38

    I brawo on!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages