Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dawid Kopaczewski powalczy o fotel burmistrza Iławy! Więcej o samym kandydacie [UZUPEŁNIENIE]

2018-09-13 14:29:21 (ost. akt: 2018-09-14 13:00:22)
Dawid Kopaczewski jest czwartym kandydatem na burmistrza Iławy

Dawid Kopaczewski jest czwartym kandydatem na burmistrza Iławy

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Decyzja już zapadła. W piątek 14 września w Iławie odbędzie się pierwsza oficjalna konferencja nowego kandydata na burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego. Jest ona przeznaczona dla mediów.

Dawid Kopaczewski jest pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy, współtwórcą Stowarzyszenia "Wspólna Iława", inicjatorem spotkań z podróżnikami, ale nie tylko. Ostatnio to właśnie Dawid Kopaczewski zorganizował spotkanie z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska.
Dawid Kopaczewski jest kandydatem na burmistrza Iławy (Komitet Wyborczy Wyborców Dawida Kopczewskiego Łączy Nas Iława).
Dołączył on tym samym do grona trzech innych kandydatów: Adama Żylińskiego, Piotra Żuchowskiego i Macieja Mikołajczyka.


O KANDYDACIE:
Dawid Kopaczewski, rocznik 82. Nie należy do żadnej partii.
Urodzony w Iławie, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Z wykształcenia magister politologii. Ukończył także studia podyplomowe z Zarządzania Funduszami Unijnymi (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz z Doradztwa Zawodowego z elementami coachingu (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku). Obecnie uczestnik rocznej Szkoły Liderów.
Pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy, gdzie jest odpowiedzialny za pozyskiwanie pieniędzy ze środków krajowych oraz z Unii Europejskiej. Przez wiele lat współpracował z iławskimi organizacjami pozarządowymi, dla których pozyskiwał środki unijne. Łącznie dla powiatu iławskiego pozyskał ponad 3,5 miliona złotych. Przez przeszło 7 lat był współwłaścicielem firmy, która zajmowała się promocją w internecie oraz poligrafią.
Od kilku lat jest aktywnym działaczem miejskim. W 2014 r. wystąpił z wnioskiem do Rady Miejskiej o wprowadzenie w Iławie budżetu Obywatelskiego. Po jego uruchomieniu był pomysłodawcą projektu dotyczącego budowy placu zabaw dla dzieci (także niepełnosprawnych) i osób dorosłych, który zajął II miejsce w głosowaniu mieszkańców.
Jest współorganizatorem miejskich imprez, takich jak Iławski Bieg Leszcza i Iławskie Spotkania Podróżnicze "4 Strony". Działa także na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i otwartości władz miejskich na lokalną społeczność. Wystąpił z wnioskiem o współfinansowanie z budżetu miasta zabiegów in vitro dla iławskich par oraz o posługiwanie się przez radnych służbowymi e-mailami. Zainicjował sprzeciw społeczny wobec budowy pomnika smoleńskiego z publicznych pieniędzy.
Był pomysłodawcą i współzałożycielem nieformalnej grupy "Wspólna Iława", która od ponad roku działa na rzecz miasta poruszając kwestie zieleni, czy przekleństw na obiektach miejskich. Sam, z wówczas 6- letnim synem, zamalował wulgaryzmy na miejskim amfiteatrze.

Mieszka od urodzenia w Iławie. Jest żonaty, ojciec dwóch synów. Jest miłośnikiem biegania (niedawno ukończył pierwszy w życiu półmaraton), czytania (głównie reportaży) oraz podróżowania (wraz z żoną prowadzi bloga www.odkrywacswiat.pl, występuje także z bezpłatnymi prezentacjami podróżniczymi w szkołach i bibliotekach).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2580417 | 83.9.*.* 14 wrz 2018 17:26

  Im mniej "dziwactw" ściąganych do Iławy tym lepiej. Nie wyobrażam sobie ludzi postępujących wbrew prawu naturalnemu. By temu przyglądały się dzieci. Iława niech będzie spokojna. Potrzeba ludzi z wieloletnim doświadczeniem !!! Dwa nazwiska dość obiecująco...i obaj mają nazwiska "Ż.." Mniejszość wpływająca na większość - dziwne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Joachim lelewel #2579880 | 37.248.*.* 13 wrz 2018 21:48

   Widać że komentarz od przeciwnika politycznego:-))) czepiacie się tylko jednych bez tkanin drugich. Coś mi tu pisiorstwem smierdziiii

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Lechu z Iławy #2579700 | 176.221.*.* 13 wrz 2018 17:26

   Popieram kolejnego kandydata i żaluję że tak ich mało, pomimo, ze tylu zacnych ludzi w Ilawie. Im większy pluralizm tym lepiej dla demokracji, bowiem naród ma szansę na prawdziwy wybór tego najlepszego. Jaki masz wybór z z dwoch czy trzech kandydatów. Zaden rzadki wybór, ludzie narzekają ze nie mają na kogo glosować, a tak...Ja liczę jeszcze na kandydata z SLD i PO. No, ale czego mozna oczekiwać od tchórzy? Nie głosujcie na listy ani PO ani na SLD. Panie Rygieski! Nie chowaj się za barany Panie kochany. Panie Woźniak nie chowaj się za Piotra.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages