Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

VIII Iławski Półmaraton — jedni biegną dla wyniku, drudzy dla wyśmienitej zabawy! [ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]

2018-09-09 12:40:14 (ost. akt: 2018-09-09 13:21:26)
Na trasę Iławskiego Półmaratonu koniecznie trzeba zabrać pozytywne nastawienie, tak jak choćby Łukasz Adamek z Iławy (nr 2)

Na trasę Iławskiego Półmaratonu koniecznie trzeba zabrać pozytywne nastawienie, tak jak choćby Łukasz Adamek z Iławy (nr 2)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Równo o godzinie 11.00 z mostu nad Jeziorakiem 500 biegaczek i biegaczy ruszyło w trasę tegorocznego Iławskiego Półmaratonu. To już ósma edycja imprezy sportowej, w której równie ważna jak wyniki (albo jeszcze ważniejsza) jest sama radość z uczestniczenia w takim wydarzeniu.

Kolejna już edycja Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego rozpoczęła się już w sobotni poranek (8 września). Krótkie trasy nad położonym w centrum miasta jeziorem Jeziorak Mały pokonały przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

"Ja też lubię biegać" to ważny element całego wydarzenia, bo organizatorom zależy na tym, aby jak najszerzej rozpowszechnić najprostszą formę uprawiania sportu, czyli biegi. Dlatego też do projektu corocznie włączają się iławskie szkoły i przedszkola.

Wisienką na torcie biegowej imprezy jest oczywiście półmaraton, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki trasa jest niezmiennie taka sama od początku istnienia IP i prowadzi po pięknych terenach, m.in. wzdłuż linii brzegowej Jezioraka.

Tym razem wśród mężczyzn najszybciej dystans 21 km i 97,5 m pokonał Bartosz Mazerski. Wcześniej zawodnik Zantyru Sztum w Iławie wygrywał już dwukrotnie (2013 i 2017), obronił więc tytuł wywalczony przed rokiem, ale tym razem ustanowionego pięć lat temu przez samego siebie rekordu trasy 1:10;57 nie pokonał. Ba, o zwycięstwo do dosłownie ostatnich metrów musiał walczyć z o jedenaście lat młodszym Krzysztofem Sulewskim (Barczewo Biega). Wśród pań tryumfowała Mariola Sudzińska z Olsztyna.

Tradycją IP jest także Młody Maratończyk — pięć minut po starcie biegu głównego w dużo krótszą trasę ruszają biegaczki i biegacze do wieku juniora. Najszybciej na mecie pojawił się Jakub Bogusiewicz, a więc zawodnik na co dzień trenujący triathlon w Orce Iława (w sobotę pisaliśmy o sukcesach całej sekcji triathlonowej z Iławy, także o medalu Kuby). Wśród dziewczyn wygrała Patrycja Bulik z Laseczna (gm. Iława).

Na godzinę 13.30 zaplanowano ceremonię wręczenia nagród, a te są bardzo cenne. Do tematu Iławskiego Półmaratonu 2018 na pewno wkrótce wrócimy.


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Tak się biega półmaratony w Iławie!, fot. Mateusz Partyga

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages