Jeziorak zwycięski, świetny mecz Łukasza Suchockiego [ZDJĘCIA]

2018-09-08 20:36:57(ost. akt: 2018-09-12 10:01:44)
Łukasz Suchocki (Jeziorak Iława) w jednej z wielu szarż na bramkę Granicy Kętrzyn

Był wszędzie: walczył, asystował, strzelał gole. Największy wpływ na zdobycie przez drużynę Jezioraka trzech punktów w meczu z Granicą miał Łukasz Suchocki. A druga sprawa, że wszyscy w Iławie po rywalu z Kętrzyna spodziewali się czegoś więcej.
Jeziorak Iława – Granica Kętrzyn 4:1 (2:1)
1:0 – Kuciński (11), 2:0 – Suchocki (20), 2:1 – Kowalewski (44), 3:1 – Suchocki (65), 4:1 – Ksiuk (90+)
czerwona karta: Łokietek (88; za dwie żółte)

Granica w dotychczasowych pięciu kolejkach zdobyła 12 punktów, Jeziorak o połowę mniej. Kibice z Iławy, mając w pamięci nieudaną wyprawę do Lubawy, mogli obawiać się, że o komplet punktów w meczu z kętrzyńską jedenastką może być ciężko. Tymczasem już po 20 minutach gry iławianie prowadzili 2:0.

W 10 minucie prawą stroną boiska pognał Radosław Galas, wyprzedził rywala i skutecznie dograł piłkę w pole karne. Suchocki wystawił piłkę Arkadiuszowi Kucińskiemu i było 1:0 dla Jezioraka. Chwilę później Galas musiał opuścić boisko, a powodem była choroba. Dynamiczny piłkarz chciał zagrać w pojedynku z Granicą, ale ciało odmówiło posłuszeństwa. Swoje jednak na placu gry zrobił.
Wszedł za niego grający trener Wojciech Figurski, który już po chwili asystował przy golu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Suchocki. Wychowanek iławskiego klubu, podobnie jak w meczu z Motorem, walczył i biegał za dwóch.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Granica zdobyła kontaktową bramkę, młody bramkarz Dawid Mazurowski nie miał większych szans przy uderzeniu z kilku metrów (gol Pawła Kowalewskiego). Po przerwie goście dążyli do remisu, ale gospodarze robili swoje: dyscyplina w obronie, oraz skuteczność w polu karnym rywali sprawiła, że Jeziorak zdobył w tym pojedynku jeszcze dwa gole. Na 3:1 strzelił ponownie Suchocki, a wynik ustalił obrońca Dawid Ksiuk (podawał – a jakże – Suchocki). Granica grała już wówczas w dziesiątkę – w 88 minucie drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną ujrzał Krzysztof Łokietek.

W kolejnym ligowym spotkaniu Jeziorak zmierzy się na swoim terenie z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (niedziela 16 września). Natomiast jutro (niedziela 9 września) na stadionie przy ul. Sienkiewicza międzynarodowy mecz oldbojów: Jeziorak zagra z angielskim Redland Ramblers F.C. z Bristolu. Kategoria wiekowa: 50+! Początek o 17.00, wstęp jest bezpłatny.

POZOSTAŁE WYNIKI IV LIGI
Trzy punkty na swoje konto w 6. kolejce dołożył też GKS Wikielec, który wygrał w Gołdapi z Romintą 3:0 (dwa gole Aleksandra Kowalczyka, jeden Pawła Tomkiewicza). Unia Susz gra jutro na wyjeździe z Olimpią II Elbląg.