Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Szacunek, samodyscyplina, ciężka praca — tego uczy karate. Zapisz się na treningi do IKKK

2018-09-04 09:33:46 (ost. akt: 2018-09-04 09:50:17)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportów walki na kolejny sezon treningowy 2018/2019 do Iławskiego Klubu Kyokushin Karate mieszczącego się w Budowlance przy ul. Kopernika 8 a.

— Przekrocz z nami tę pierwszą bramę Torii — czyli bramę do świata bogów — żartuje sensei Tomasz Gąska, iławski trener karateków.
— Oczywiście z tymi bogami to taka przenośnia. Zapraszam na zajęcia oparte na szacunku, porządku, samodyscyplinie, ciężkiej pracy nad sobą, na wartościach które przydają się w życiu codziennym — dodaje szkoleniowiec, założyciel IKKK, który przybliża działalność klubu.

— To już 18. rok jak trenujemy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Wychowaliśmy i trenują z nami na co dzień mistrzynie Czech, Białorusi, Pucharu Europy w Rumunii i Pucharu Polski z Wrocławia.
Zajęcia zaczęliśmy już 3 września. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy w małej sali gimnastycznej iławskiej Budowlanki, czyli Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku. Na godzinę 16.15 do 17.45 zapraszamy młodzież i dorosłych. Godzina 17.45 do 18.45 zarezerwowana jest dla dzieci od lat 4 do 14. Poćwiczyć może każdy; czy dla sportu czy dla zdrowia czy silniejszej psychiki, bo ten sport daje naprawdę dużo radości z pokonywania swoich słabości i przygotowuje do trudnych chwil, które mogą nas spotkać.
Na zajęciach oprócz oczywiście elementów karate będzie można poćwiczyć różnego rodzaju systemy treningowe, począwszy od prostych ćwiczeń ogólnorozwojowych i rozgrzewających skończywszy na Cross-Ficie czy Tabatach. Będzie dużo gier i zabaw dla najmłodszych, uczących pracy nad sobą i w grupie oraz ćwiczenia samokontroli czy dyscypliny i poszanowania młodszego czy starszego kolegi. Nauczymy się też trudnej sztuki w rywalizacji sportowej, jaką jest umiejętność przegrywania i wygrywania. Nie zapominamy też o nauce skąd przybyło do nas karate. Kultura japońska to codzienne zgłębianie tych wartości, jakie daje nam obcowanie z jej zasadami, czyli życzliwością, uprzejmością, szacunkiem dla rodziców, dziadków, wspieranie i opieka nad słabszymi. Niestety, są to wartości coraz częściej zapominane w dobie wyścigu i gonitwie w naszej europejskiej kulturze — słusznie zauważa Tomasz Gąska. Numer tel. do senseia Tomasza Gąski 602 703 383.

Z Iławskim Klubem Kyokushin Karate nasza redakcja współpracuje od lat. Gorąco polecamy treningi u Tomasza Gąski.

red
ilawa@gazetaolsztynka.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages