środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

UBEZPIECZENIA i USŁUGI KSIĘGOWE w jednym miejscu – Jedyne takie biuro w Iławie

2018-09-03 13:30:22 (ost. akt: 2018-09-03 14:11:08) Artykuł sponsorowany
Magdalena Grabska specjalistka ds. ubezpieczeń i księgowości zaprasza do nowo otwartego biura w Iławie przy ul. Dąbrowskiego 36

Magdalena Grabska specjalistka ds. ubezpieczeń i księgowości zaprasza do nowo otwartego biura w Iławie przy ul. Dąbrowskiego 36

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka

Magdalena Grabska specjalistka ds. ubezpieczeń i księgowości odpowiada na zagadnienia związane z ubezpieczeniami. Zapraszamy do nowo otwartego biura w Iławie przy ul. Dąbrowskiego 36.


Jak powstało pani biuro i jaką ma misję?
— Moje biuro stworzyłam po to, aby w Polsce już nikt więcej nie musiał przepłacać za ubezpieczenia. Każdy ma bowiem prawo do pełnej wiedzy, jaki zakres polisy kupuje, dbam też o to, aby każdy mój klient miał pełne wsparcie w każdej sytuacji. Pomagam nie tylko przy zakupie polisy, ale także w razie innych pytań i problemów związanych z ubezpieczeniami.
Dbamy o portfel każdego klienta, który pozwala zaoszczędzić rocznie nawet 517 zł na zakupie OC, wybrać najlepiej dopasowany pakiet medyczny, u mnie w biurze ubezpieczeń znajdziecie Państwo porównania ofert zdrowotnych, samochodowych, podróżniczych, w zakresie ubezpieczenia jachtu, oraz dotyczących nieruchomości.


Jaka jest pani rola w chwili powstania szkody?
— Kiedy następuje szkoda, pierwszy sygnał płynie często do mnie, przed strażą czy policją. Jestem nie tylko dyspozytorem uruchamiającym procedurę nagłego zdarzenia, ale i udzielającym wsparcia psychologiem. Ludzie tracący dobytek życia, czy swoich bliskich, potrzebują ciepła i pocieszenia. Trzeba zawsze wczuć się w czyjś ból i pomóc przez to przejść. To podejście procentuje, a firma się rozrasta.

Czym wyróżnia się pani agencja pośród innych?
— Na uwagę zasługuje fakt, że dziś to tak naprawdę multiagencja, pakiet możliwości w moim biurze tworzą oferty największych ubezpieczycieli na rynku. Są to m. in. PZU, Warta, Hestia, InterRisk, Generali, Allianz, Hdi. Współpraca z nimi to możliwość pomocy i ochrony ubezpieczeniowej dla każdego klienta i w każdej sytuacji. Internet sprawia, że coraz więcej osób omija biura ubezpieczeń zawierając polisy on-line, szczególnie jeśli chodzi o komunikację. Jednak są takie ubezpieczenia, mam tu na myśli ubezpieczenie majątku w firmie, sięgającego nierzadko kilku czy kilkunastu milionów złotych, gdzie wskazana jest pomoc kompetentnej osoby z odpowiednią wiedzą, najlepiej z dziedziny księgowości, która właściwie oceni ryzyko, pomoże w dobraniu odpowiedniego produktu z grupy ubezpieczeń dostępnych na naszym rynku, która zapewni ochronę nie tylko budynków, lokali, maszyn, sprzętu elektronicznego czy środków obrotowych w firmie, ale również ryzyka w zakresie OC osób prowadzących działalność gospodarczą. Wszystko to należy do pracy jaką wykonuję, dotarcie do Klienta i uświadomienie mu jak ważne jest zabezpieczenie jego majątku od wszelkich zdarzeń dnia codziennego. My tych wkładów nie liczymy, ale to one zapewniają nam stabilność.

Czyli biuro godne zaufania...

— Dziś ponad 70% kapitału ubezpieczeniowego mojej agencji to mienie, to jest efekt bezpośrednich kontaktów, a więc i tej ogromnej pracy. Ten efekt to również wynik nieustannych szkoleń potwierdzonych licznymi certyfikatami i wyróżnieniami korporacji ubezpieczeniowych.
Działam zgodnie z art. 7 ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym z dnia 22 maja 2003 r. agentem ubezpieczeniowym jest przedsiębiorca, który ma podpisaną umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń i jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych (RAU). Posiadam obowiązkowe ubezpieczenie OC biur rachunkowych i OC agentów ubezpieczeniowych, których obowiązek posiadania nakładają na mnie ustawy.


Oszczędność czasu i pieniędzy dla klienta indywidualnego i przedsiębiorcy

— Oferta mojego biura kierowana jest zarówno do klienta indywidualnego, jak i podmiotów gospodarczych. Dla tej ostatniej grupy przygotowałam atrakcyjne warunki obsługi od gwarancji ubezpieczeniowych poprzez grupowe ubezpieczenia pracownicze dla pracowników w każdym zakładzie pracy, majątku własnego, flot samochodowych, aż po prowadzone inwestycje. Chcę dotrzeć ze swoją ofertą do instytucji samorządowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, a w szczególności branży budowlanej. Przedsiębiorcom oferujemy w biurze kompleksową usługę księgową. Stworzyłam miejsce, gdzie potencjalny Klient załatwi wszystko kompleksowo. Zaksięgujemy faktury, wyliczymy podatki, dopilnujemy terminów polis ubezpieczeniowych. Klient zlecając obsługę rachunkową do mojego biura zajmuje się prowadzeniem swojego biznesu, my natomiast przejmujemy jego sprawy wymagające kontaktu z wszelkimi instytucjami i urzędami w tym także ZUS. Dopilnujemy terminów jego polis, przyjmiemy pracowników w jego firmie. Dla wygody naszego Klienta świadczymy również usługi w jego firmie, dojedziemy do Klienta po dokumenty, aby on nie musiał tracić swojego czasu na zbyteczne zajęcia. W tej chwili takie rozwiązanie na odległość sprawdza się świetnie u Klientów w Lubawie czy innych okolicach Iławy. Zajmujemy się prowadzeniem księgowości z zakresu ksiąg rachunkowych, czyli pełna księgowość oraz księgowość uproszczona jak podatkowa księga przychodów i rozchodów czy ryczałt. Prowadzimy za firmy ewidencje podatkowe dla potrzeb złożenia deklaracji, pliku kontrolnego JPK. Pracujemy na nowoczesnych licencjonowanych systemach i programach finansowo-księgowych firmy Asseco Wapro.

Czy pakietowe rozwiązania zawsze korzystne są cenowo?
— Moje biuro zapewni konkurencyjne ceny w porównaniu do innych biur rachunkowych i podchodzę indywidualnie do każdego nowego Klienta, stosując duże upusty.
W przypadku ubezpieczeń majątkowych proponuję klientom korzystne warunki przy zakupie pakietów OC, AC plus ubezpieczenie mieszkania z bardzo dużymi zniżkami. Moim głównym celem jest rozwijanie sprzedaży w segmencie ubezpieczeń dla małych i średnich firm oraz ubezpieczeń podróżnych. Obszarem rozwojowym są również ubezpieczenia utraty zysku w firmach. Najlepsze warunki cenowe mogą uzyskać ci, którzy wykupią pełny zakres ochrony, obejmujący ubezpieczenia mienia, komunikacyjne i życiowe.
– Każda składowa kompleksowej oferty mojego biura jest oparta na indywidualnej ocenie ryzyka, a ostateczna cena i zakres ochrony zależą od efektu synergii, jaki otrzymujemy w wyniku kompleksowości obsługi. Techniczna likwidacja szkody będzie zastępowana w moim biurze kompleksową obsługą klienta i wsparciem go w trudnej sytuacji życiowej.
Do zagospodarowania jest jeszcze wiele obszarów ubezpieczeń, które w stosunku do rynków zachodnich są u nas słabo rozwinięte. – Przykładem mogą być ubezpieczenia ochrony prawnej, niezwykle popularne w innych krajach europejskich, a zupełnie niedocenione w Polsce.


Co z ubezpieczeniami medycznymi?
— Skupiamy się na potrzebach moich klientów, wynikających z momentu życia, w którym się aktualnie znajdują: zabezpieczenie własnych potrzeb, zabezpieczenie potrzeb rodziny, w szczególności dzieci, które za chwilę pójdą do szkoły i będą potrzebowały ochrony ubezpieczeniowej. A wiemy dobrze, że co najmniej od trzech lat szkoły nie chcą zajmować się w swoich placówkach akcją ubezpieczenia dzieci jak to bywało zazwyczaj, tylko odsyłają rodziców do osobistego zadbania o tą kwestię.
Ubezpieczenia to dynamiczny rynek, wzrasta ilość mienia, ubezpieczeń komunikacyjnych, ba nawet ubezpieczamy się na wypadek chorób nowotworowych i operacji szpitalnych, nie wspominając o ubezpieczeniu na życie. Wpływ na rosnącą popularność ubezpieczeń zdrowotnych ma przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie na prywatne świadczenia medyczne. Decyzje zakupowe zapadają, gdy w grę wchodzi długie oczekiwanie na specjalistów w ramach NFZ.
– Głównym powodem wykupienia ubezpieczenia jest chęć szybszego umówienia wizyty lub badania specjalistycznego niż za pośrednictwem NFZ.
Według ostatnich badań jeśli chodzi o dostęp do publicznej służby zdrowia, średni czas oczekiwania na wszczepienie lub wymianę protezy stawu biodrowego w naszym kraju to aż trzy lata i siedem miesięcy. Niestety, jakieś 12 miesięcy poczekamy także na wizytę u kardiologa, ortodonty czy endokrynologa. Rośnie zatem zainteresowanie rozwiązaniami grupowymi ze strony firm, które do tej pory nie były kojarzone z oferowaniem pracownikom prywatnej opieki zdrowotnej. Rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest znakomitą alternatywą dla publicznego systemu opieki zdrowotnej. Ze względu na to, że średnie zarobki w Polsce sukcesywnie idą do góry, coraz więcej osób będzie mogło pozwolić sobie na comiesięczne wydatki związane z ochroną zdrowia. Kierowcy będą mogli liczyć na wyższe rekompensaty, bo tak drastyczne podwyższenie składek, paradoksalnie, ma wprowadzić zmiany na ich korzyść. Orzecznictwo sądów, zmiany w prawie, wytyczne KNFu, większa społeczna świadomość ubezpieczeniowa – wszystkie te czynniki już w chwili obecnej, decydują o coraz wyższych wypłatach w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, co daje optymistyczną prognozę na przyszłość, że akurat w tym aspekcie dojdziemy do zachodnich standardów.
Na Zachodzie oferta prywatnych ubezpieczeń to również oferta uzupełniająca państwowe usługi, tak skonstruowana, by klienci o różnej zamożności wybrali dla siebie odpowiedni produkt. To wszystko Klient otrzyma w ofercie usług świadczonych w moim biurze, znajdzie ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.

Polskie społeczeństwo pomimo wzrostu zamożności, wciąż jest niedoubezpieczone...
— Oferując usługi świadczone w moim biurze, przede wszystkim chcę rozwinąć działalność informacyjno-edukacyjną, która pomoże naszym Klientom poruszać się po meandrach skomplikowanej tematyki. Świadomość ubezpieczeniowa musi wzrosnąć, bo sprzyja racjonalnym decyzjom zakupowym. Jakim? Klienci powinni wiedzieć np. że nie warto przepłacać za OC, że można mieć je taniej, podczas gdy AC lepiej tak wybrać, by najlepiej nas chroniło. Chcę też rozwijać usługi m. in. w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i turystycznych. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że stać ich na wygodny pakiet zdrowotny, bo i tak korzystają z prywatnej służby zdrowia. Wielu klientów ryzykuje wyjeżdżając za granicę bez odpowiedniej polisy, że z własnej kieszeni np. pokryją akcję ratunkową. Nie zdają sobie sprawy i nie sprawdzają przed wyjazdem ile kosztuje transport zwłok z za granicy. Będziemy więc pomagać w coraz lepszych wyborach. Gramy na bezpieczeństwo i dobry wybór w tym zakresie.

Zapraszam do umówienia się na spotkanie.

Magdalena Grabska
Ubezpieczenia & Usługi Księgowe
ul. Jarosława Dąbrowskiego 36, 14-200 Iława

Tel. 504 164 689, 535 933 940

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8.00- 16.00

biuro@ubezpieczeniagrabska.pl

Firma Usługowa Magdalena Grabska
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages