Brawo Unia Susz - od 0:3 do 3:3! Krajobraz po piłkarskim weekendzie [WYNIKI, TABELE, SKRÓTY]

2018-09-03 10:44:00(ost. akt: 2018-09-03 13:47:13)
Unia Susz, dzięki ambitnej postawie, zremisowała na swoim terenie 3:3 z Romintą Gołdap

Autor zdjęcia: Focus on Sport

Concordia Elbląg wciąż jest niepokonana, ale lider stracił pierwsze punkty, bo zremisował z równie niepokonanym w tej rundzie GKS-em Wikielec. Poza tym derby powiatu iławskiego wygrał Motor Lubawa, natomiast niecodzienny mecz obejrzano w Suszu.
IV LIGA
Unia Susz - Rominta Gołdap 3:3 (0:3)
0:1 - Waluśkiewicz (10), 0:2 - Żukowski (20), 0:3 - Mościński (30), 1:3 - Sawicki (50), 2:3 - samobójcza (55), 3:3 - Staniec (84)
UNIA: Puwalski - Krause, Urbański, Bieńkowski (25 Staniec), Zakrzewski, Musiński, Szagała (55 Dedek), Chmielewski, Sawicki, Brzeziński (70 Pietruszewski), Włodarczyk
ROMINTA: Wołos - Murawski, Romanowski, Kułak, Rynkowski, Mościński, Proniewicki, Litwiński, Waluśkiewicz (80 Wróbel), Tylenda, Żukowski (70 Konowrocki)

Obie drużyny przeżyły prawdziwą huśtawkę nastrojów i ostatecznie podzieliły się punktami. Dla Unii to pierwsza taka zdobycz w tej rundzie.
- Trochę cieszymy się z tego punktu, ale z perspektywy całego meczu powinniśmy byli to spokojnie wygrać. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy zapobiec prostej grze rywali, popełnialiśmy błędy w obronie. Graliśmy wolno i bardzo bojaźliwie. W przerwie padły mocne słowa i zaczęliśmy grać już inaczej - powiedział Fabian Wieliczko, trener Unii.
- Mamy niedoświadczony zespół, który, niestety, w przerwie już dopisał sobie trzy punkty. Szkoda wyniku, ale i ten punkt trzeba szanować - stwierdził z kolei Michał Mościński, grający trener gołdapian.
W następnej kolejce Unia zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Olimpii, zaś Rominta będzie podejmowała drużynę z Wikielca.

Concordia Elbląg — GKS Wikielec 2:2 (1:0)
1:0 — Edil (7), 1:1 — Kwiatkowski (49), 1:2 — Tomkiewicz (58), 2:2 — Edil (90+2 karny); czerwona kartka: Piórkowski (Wikielec)
CONCORDIA: Kostrzewski — Edil, Szawara, Rogoz (43 Lewandowski), Pawłowski, Bukacki, Tomczuk (72 Lubiejewski), Pelc (60 Ciesielski), Skierkowski, Malanowski, Lenart
GKS: Kowalski — Kwiatkowski, Laskowski, Korzeniewski, Kacperek (53 Kolcz), Płoski (80 Jajkowski), Tomkiewicz (60 Nowiński), Kowalczyk (69 Sobociński), Piórkowski, Luliński, Jankowski (84 Wacławski)

Kibice w Elblągu obejrzeli bardzo interesujący mecz. — Oba zespoły pokazały się z jak najlepszej strony, a wynik nie krzywdzi żadnej ze stron — ocenił prezes klubu z Wikielca Krzysztof Bączek.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli elbląskiego lidera, który już w 7. min objął prowadzenie. Sebastian Tomczuk z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Edil de Souza Barros i głową skierował piłkę w stronę bramki. Ta jeszcze odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Kilka minut później mogło być już 2:0, gdy po strzale Radosława Bukackiego piłkę z najwyższym trudem odbił bramkarz Maciej Kowalski. W 18. min goście powinni doprowadzić do remisu, ale Paweł Tomkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany za faul Dominika Pawłowskiego na Michale Jankowskim.
W drugiej połowie Wikielec postawił na zdecydowany atak, no i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 49. min do wyrównania doprowadził Michał Kwiatkowski, a zaledwie 10 minut później Paweł Tomkiewicz strzałem z 17 m po raz drugi pokonał bramkarza Concordii.
Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i atakowali bez przerwy. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny po faulu bramkarza na zawodniku Concordii, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Edil. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.
W następnej kolejce Concordia zagra w Olecku, a Wikielec w Gołdapi.

SKRÓT MECZU CONCORDIA - GKS WIKIELEC
Źródło: WikielecTV

Motor Lubawa - Jeziorak Iława 2:1 (0:1)
0:1 - Galas (26), 1:1 - Gerka (73), 2:1 - Mlonek (76)
MOTOR: Sikora - Koprucki, Sobolewski, Wodzicki, Zelmański, Józefowicz (60 Gerka), Słowicki (84 Szulc), Karczewski (80 Śnieżawski), Olejniczak (74 Margalski), Mlonek, Sobótka (60 Kapusta)
JEZIORAK: Mazurowski - Słomski (74 Foj), Kressin, Ksiuk, Parulis (86 Gula), Kuciński, Galas, Rzeźnikiewicz (60 Figurski), Święty (83 Krajewski), Madej (77 Sagan), Suchocki

Zdaniem wielu obserwatorów, sobotnie derby powiatu iławskiego były doskonałą wizytówką IV ligi: szybkie tempo, sporo okazji. Pierwsza część gry zakończyła się po myśli Jezioraka. Prowadzenie dał mu Radosław Galas, który wykończył akcję kolegów i z czterech metrów trafił do pustej bramki. Po zmianie stron wyrównał Damian Gerka - zakończył akcję, w której trzy wcześniejsze strzały graczy Motoru albo obronił Dawid Mazurowski, albo blokowali obrońcy. Prowadzenie dał gospodarzom z kolei, pięknym uderzeniem z dystansu, Daniel Mlonek.

- Wiedzieliśmy, że Jeziorak, jeśli będzie groźny, to w pierwszej połowie, a my po przerwie będziemy musieli przechylić szalę na swoją korzyść. I tak ten mecz wyglądał. W pierwszej części to goście mieli więcej z gry, zdobyli też bramkę. My byliśmy jednak cierpliwi. Opłaciło się realizować założenia, które sobie nakreśliliśmy przed spotkaniem - powiedział Krzysztof Malinowski, trener gospodarzy.
- Mogliśmy zdobyć w tych pięciu kolejkach komplet punktów, ale to, co mamy, też cieszy. Motor to nowa drużyna, dobrze, że wszystko zazębiło się od początku rozgrywek. Tak mocnej ekipy nie było w Lubawie od lat. Nic, tylko dalej tak pracować.
W 6. kolejce Motor zagra na wyjeździe z Korszami, iławian czeka mecz u siebie z Granicą.

SKRÓT MECZU MOTOR - JEZIORAK
Źródło: JeziorakTV

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI
Zatoka Braniewo — Mamry Giżycko 1:2 (1:1)
1:0 — Śniegocki (26 karny), 1:1 — Drążek (36), 1:2 — Wiszniewski (75)
MKS Korsze - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:1 (1:0)
1:0 - Juraniec (14), 1:1 - Skonieczka (62), 2:1, 3:1 - Kozłowski (75, 89), 4:1 - Trafarski (90)
Mrągowia Mrągowo - Olimpia II Elbląg 4:0 (2:0)
1:0 - Barszczewski (15), 2:0 - Wypniewski (23), 3:0 - Skonieczka (90+1), 4:0 - Kowalski (90+2)
Granica Kętrzyn - Tęcza Biskupiec 2:1 (0:1)
0:1 - Dzierbicki (42), 1:1, 2:1 - Kowalewski (54, 65); czerwona kartka: Szypulski (90, Tęcza, za drugą żółtą)
Czarni Olecko - Tęcza Miłomłyn 1:3 (1:2)
0:1 - Wyralski (20), 0:2 - Goździejewski (27), 1:2 - A. Cichocki (29), 1:3 - Farasiewicz (56)