Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wielka prośba o pomoc dla Gabrieli Jamroży z Iławy

2018-08-31 09:04:18 (ost. akt: 2018-08-31 09:12:08)
Gabriela Jamroży liczy na naszą pomoc

Gabriela Jamroży liczy na naszą pomoc

Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu kobiet, która czerpała z życia pełnymi garściami. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 53-latka. Uśmiechnięta i niezwykle życzliwa ludziom kochająca mama, żona i babcia.

W marcu 2018 r. jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie — ostra białaczka limfoblastyczna (ALL). Gabrysia rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas.

Terapia zastosowana w Klinice Hematologii w Gdańsku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Liczy się czas, ponieważ w kraju nie ma już innych metod leczenia. Lekarze rozkładają ręce w geście niemocy. Nadzieję daję nowatorska genetyczna metoda CAR T Cell, nazywana również terapią ostatniej szansy, bo stosuje się ją dopiero w schyłkowej fazie choroby.

Terapia ostatniej szansy Metoda CAR T Cell została zarejestrowana jako immunoterapeutyczna metoda walki z rakiem w Waszyngtonie w 2016 roku. Polega na pobraniu zdrowych komórek ciała chorego i ich genetycznej modyfikacji, tak by zaszczepione ponownie wróciły do organizmu chorego i zwalczyły zmiany nowotworowe. Mimo, że skuteczność tego rodzaju leczenia białaczki jest zaskakująco wysoka — sięga więcej niż 90 proc. — terapia ta jest wciąż na rynku medycznym nowa, a w związku z tym mało dostępna i bardzo droga.

Metoda CAR T Cell nie dotarła jeszcze do Polski. Gabrysia, u której chemioterapie nie był w stanie zwalczyć kolejnych nawrotów choroby, nawiązała kontakt ze szpitalem Tel Ha Shomer Sheba Medical Center w Izraelu, który z powodzeniem stosuje właśnie immunoterapię CAR T Cell.

Chcemy zrobić co w naszej mocy by pomóc Gabrysi zwalczyć tą okropną chorobę! Proszę pomóżcie nam zebrać pieniądze na leczenie, które pozwoli wrócić Jej do normalnego życia.
Robiąc tak niewiele możesz dać Gabrysi dalsze życie — masz tę moc, pomóż!

Wesprzyj zbiórkę darowizną w dowolnej wysokości:
www.siepomaga.pl/gabriela-jamrozy
Zapraszamy też na "Bazarek - razem dla Gabrysi" na Facebooku.

Rodzina i przyjaciele

••• Od najbliższych pani Gabrysi otrzymaliśmy także informację, że 14 września w Iowa Music Bar w Iławie (ul. Broniewskiego 3) odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie iławianki. Prowadzona będzie m.in. licytacja cennych przedmiotów.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages