GKS Wikielec pokonał Drwęcę i pewnie awansował do kolejnej rundy WPP

2018-08-29 09:29:15(ost. akt: 2018-08-29 09:37:38)
GKS Wikielec pokonał na swoim terenie Drwęcę NML

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W drugiej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS Wikielec podejmował wczoraj (wtorek 28 sierpnia) na własnym boisku zespół Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Cały mecz toczył się pod dyktando ekipy trenera Jarosława Płoskiego.
GKS Wikielec — Drwęca Nowe Miasto Lub. 6:1 (3:1)
1:0 — Nowiński (17), 1:1 — Sołtysik (18), 2:1 — Sobociński (32), 3:1 — Tomkiewicz (40), 4:1 — Sobociński (61), 5:1 — Tomkiewicz (85), 6:1 — Kolcz (90)
GKS: Damian Kościński — Szymon Jajkowski, Paweł Kolcz, Piotr Kacperek (65 min. Borys Piórkowski), Dariusz Laskowski, Michał Kwiatkowski (65 min. Adrian Korzeniewski), Aleksander Kowalczyk (65 min. Łukasz Luliński), Remigiusz Sobociński (70 Błażej Turowski), Adrian Płoski (65 min. Michał Jankowski), Cezary Nowiński, Paweł Tomkiewicz,

DRWĘCA: Mateusz Zimnicki — Oskar Stecka, Błażej Radomski, Damian Jankowski, Artur Marcfeld, Karol Draśpa, Kordian Sołtysik, Hubert Rzepkowski, Paweł Olszewski, Maciej Deredas, Jakub Puwalski. Rezerwa; Jakub Lendzionowski, Dawid Radomski, Izajasz Straus, Jarosław Skonieczka, Szymon Świniarski, Kamil Sternicki, Michał Dąbrowski.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana: w 17 min pierwszy gol dla Wikielca, ale za chwilę szybka odpowiedź gości z Nowego Miasta Lubawskiego i jest remis. Dwa gole jeszcze strzelone w pierwszej odsłonie i zarysowała się przewaga GKS-u. Druga połowa to koncertowa gra zespołu z Wikielca, bramki padały jak na zawołanie (61 min, a potem 85 min i 90 min) i było po meczu.

Drwęca odpowiedziała jedną akcją i to była groźna sytuacja, która mogła zakończyć się bramką. W 78 min Dawid Radomski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wikielca, ale trafił go prosto w nogi.

To zasłużone zwycięstwo piłkarzy z Wikielca i awans do 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Losowanie par tej rundy już w piątek 31 sierpnia o 12.00 w siedzibie WMZPN. Natomiast mecze 12 września (środa) o godzinie 17.00. Dziś pozostałe spotkania 1/16 finału WPP.