środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kampania wyborcza ruszyła w Iławie pełną parą! Z mieszkańcami spotkał się kandydat na burmistrza Piotr Żuchowski

2018-08-28 14:43:43 (ost. akt: 2018-08-28 19:54:57)
W poniedziałek 27 sierpnia rozpoczęła się w Iławie kampania wyborcza. Rozpoczął ją Piotr Żuchowski, kandydat na burmistrza miasta

W poniedziałek 27 sierpnia rozpoczęła się w Iławie kampania wyborcza. Rozpoczął ją Piotr Żuchowski, kandydat na burmistrza miasta

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Piotr Żuchowski jest pierwszym kandydatem na burmistrza Iławy, który rozpoczął kampanię wyborczą. W poniedziałek 27 sierpnia na Starym Mieście w Iławie spotkał się z mieszkańcami. Zaprezentował liderów swojej grupy i złożył kilka deklaracji. Wysłuchać kandydata przyszło około stu osób.

Przedwyborcza karuzela w Iławie ruszyła. Nazwiska kandydatów na burmistrza już znamy, a są to: Piotr Żuchowski, który ruszył już z kampanią, Adam Żyliński, aktualny burmistrz oraz Maciej Mikołajczyk z PiS.

Kampanię rozpoczął jako pierwszy Piotr Żuchowski, który spotkał się z mieszkańcami miasta w poniedziałek 27 sierpnia. Jego komitet jest zarejestrowany jako Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Żuchowskiego "Dla Iławy".


Piotr Żuchowski zapewnił iławian, że jako54-latek jest w pełni sił fizycznych i psychicznych, by podjąć wyzwanie i być pełnowartościowym gospodarzem miasta. Dodał, że jego atutem jest ogromne doświadczenie w samorządzie i w strukturach rządowych. Podkreślił też, że ma zespół świetnych ludzi, gotowych do działania na rzecz miasta i mieszkańców. Piotr Żuchowski zadeklarował, że będzie spotykał się regularnie z mieszkańcami Iławy na poszczególnych osiedlach, by wsłuchać się w ich potrzeby i będzie też realizował krok po kroku założenia. Według Piotra Żuchowskiego plan jest priorytetem.

Kandydat na burmistrza zwrócił też uwagę na funkcjonowanie Budżetu Obywatelskiego, który jest ważnym elementem w samorządzie i demokracji w ogóle. Jest on dowodem na to, że mieszkańcy współrządzą miastem i mają realny wpływ na to, jakie inwestycje są realizowane.
Coś, co uznał za wręcz rażące w dzisiejszej przestrzeni miasta, to brak terenów zielonych i tzw. betonowanie miasta, które według niego, właśnie się dzieje. Podjął także wątek wyspy Wielka Żuława, która wciąż czeka na pomysł, w jaki może być wykorzystana. Kandydat w potencjale wyspy upatruje rozwój gospodarczy Iławy, ale i konkurencyjność, wszak nie każde miasto może pochwalić się posiadaniem wyspy śródlądowej niemal w centrum.
Zapewnił także, że interesuje go bezpośredni kontakt z ludźmi, nie boi się internetowego hejtu i nagonki na jego osobę, która według niego już się zaczęła. Jak powiedział, boi się jedynie Boga i własnego sumienia.

Piotr Żuchowski zaprezentował liderów w trzech okręgach miejskich. Są to: Włodzimierz Ptasznik (były burmistrz Iławy), Ewa Jackowska (aktualnie radna miejska, która do wyborów 4 lata temu szła z aktualnym burmistrzem Adamem Żylińskim i czuje się rozczarowana) oraz Michał Młotek, aktualny przewodniczący rady powiatu iławskiego. Przedstawił także poszczególnych kandydatów na radnych ze swojej listy, a wśród nich osoby, których dotychczas w polityce nie było, ale i tacy, którzy w niej sprawnie się poruszają. Nie wszyscy byli obecni ze względu na trwające jeszcze wakacje. Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek 3 września na osiedlu przy ul. Ostródzkiej w Iławie.

Piotra Żuchowskiego poparło oficjalnie iławskie SLD (stąd obecność Marcina Woźniaka na spotkaniu). Jest to kandydat wspierany także przez Platformę Obywatelską (świadczy o tym obecność choćby jednego z kandydatów na radnego u Piotra Żuchowskiego - mowa o Włodzimierzu Ptaszniku, byłym burmistrzu Iławy z PO). Podczas spotkania z mieszkańcami Piotr Żuchowski zaznaczył, że nie wnika w poglądy mieszkańców Iławy czy są za PO czy za PiS, liczy na to, że w grę będzie wchodzić jedynie dobro Iławy, pozytywne zmiany i efektywne zarządzanie miastem.O KANDYDACIE: Piotr Żuchowski (ur. 4 maja 1964 w Iławie) – polski polityk, samorządowiec. W latach 2003–2007 wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, w latach 2007–2008 podsekretarz stanu i następnie do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w latach 2010–2015 generalny konserwator zabytków. W 2015 nagrodzony przez Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków prestiżową Statuetką „Memoria-Spiritus-Materia”. W 2010 ponownie wybrany do rady powiatu iławskiego. W 2014 uzyskał ponownie mandat radnego województwa, został następnie przewodniczącym sejmiku V kadencji. W listopadzie 2015 odwołany ze stanowisk rządowych. W 2016 został powołany na doradcę prezydenta Elbląga ds. oświaty, spraw społecznych oraz kultury. W czerwcu 2017 został dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, w związku z czym złożył mandat radnego sejmiku. W 2005, 2007 i 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2011 do Senatu. Aktualnie ubiega się o urząd burmistrza Iławy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wow!!!! #2566851 | 31.1.*.* 29 sie 2018 11:12

  jako54-latek jest w pełni sił fizycznych co na to jego żona...?buehehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gapiów #2566723 | 212.160.*.* 29 sie 2018 08:51

  przyprowadzili chyba ze sobą ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pociągu do koryta #2566485 | 176.221.*.* 28 sie 2018 21:34

  nigdy nie stracą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ekipa #2566251 | 212.160.*.* 28 sie 2018 17:29

  Ekipa jest całkiem do rzeczy.....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages