Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Motto złodzieja rowerów z Iławy? "Kto pierwszy wsiądzie, ten jedzie"

2018-08-24 10:36:20 (ost. akt: 2018-08-24 10:40:59)

Autor zdjęcia: materiały KPP

Iławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rowerów. Łupem 55-latka padły dwa jednoślady pozostawione przez właścicieli bez żadnego zabezpieczenia w miejscach ogólnodostępnych.

Policjanci wydziału kryminalnego iławskiej policji ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali, że może być sprawcą kradzieży rowerów, do których doszło na terenie Iławy.
— Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ w miejscu zamieszkania 55-latka odnaleźli dwa, nienależące do niego jednoślady. Mężczyzna przyznał się, że ukradł je w okolicach miejskiego stadionu — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Rowery były niezabezpieczone, więc jak tłumaczył policjantom złodziej, „kto pierwszy wsiądzie, ten jedzie”.
— Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione rowery, z których jeden już został przekazany właścicielowi — dodaje Joanna Kwiatkowska. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują. Okazja czyni złodzieja
Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów

Przypominamy!
- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych policji znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu.
- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany, taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages