Bardzo udany występ młodych żeglarzy z Iławy w Mistrzostwach Polski do lat 11!

2018-08-16 10:26:06(ost. akt: 2018-08-16 10:38:56)
Młodzi żeglarze-medaliści z trenerem Michałem Maśkiewiczem

Autor zdjęcia: Arch. żeglarzy

Z trzema medalami (złoto, srebro oraz brąz) wrócili żeglarze z Iławy ze Złocieńca gdzie w dniach 10-12 sierpnia odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 11 w klasie Optimist.

W sumie na starcie stanęło ponad 180 zawodników z całej Polski. Szczerze powiedziawszy możemy zaliczyć tą imprezę jak do tej pory za najlepszą w całym sezonie, przemawiają za tym osiągnięte wyniki naszych zawodników ale i pogoda oraz wiatr jaki przywitała nas na miejscu. Dzięki temu organizatorom udało się rozegrać wszystkie z dziewięciu zaplanowanych wyścigów. Regaty rozgrywane są w formule z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Oskar Wielczyk mistrzem Polski
Zacznę od chłopców bo w tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik Oskar Wielczyk, który zajął
I miejsce i został Mistrzem Polski do lat 11. Oskar od początku do końca pływał bardzo równo i warto dodać, że z dziewięciu rozegranych wyścigów wygrał trzy i tylko raz był poza pierwszą piątką. Z szansami medalowymi był również Janek Klinicki, który mimo słabszej postawy na początku regat z wyścigu na wyścig piął się w górę tabeli, ale ostatecznie ukończył regaty na miejscu piątym.
Z bardzo dobrej strony również pokazali się młodsi zawodnicy z naszego klubu, którzy zaliczali pojedyncze bardzo dobre wyścigi i pokazali, że w przyszłym roku na pewno będą liczyli się o najwyższe lokaty.
•• Jan Rohde - 21 miejsce
•• Maciej Kasprzak - 34 miejsce
•• Witt Dmuchowski - 52 miejsce (5 miejsce do lat 9)
•• Hubert Szulczewski - 76 miejsce
•• Jakub Darkowski - 89 miejsce

W kategorii dziewcząt rywalizacja również była bardzo zacięta, a o najwyższe lokaty zawodniczki walczyły do ostatnich metrów. Złota nie udało się zdobyć przez mały błąd w ostatnim wyścigu ale i tak wyniki mogą napawać optymizmem.
II miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 11 po ciężkiej walce z zawodniczką z Warszawy zdobyła Alicja Michalewska, natomiast III miejsce i brązowy medal zawisł na szyi Natalii Chojnowskiej, która przez całe regaty pływała bardzo równo i pewnie.
Świetnie popłynęły również pozostałe nasze żeglarki, mowa tu o Kindze Furmanek, która rozkręcała nam się z wyścigu na wyścig. Przed ostatnim wyścigiem plasowała się już w pierwszej dziesiątce (Brawo Kinia), ale ostatecznie skończyła zawody na szesnastym miejscu oraz debiutantce na tej imprezie Zuzi Liedtke, która mimo początkowych problemów zajęła wysokie 40 miejsce.