Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Otwarcie wiaduktu w Samborowie już wkrótce

2018-08-14 16:30:27 (ost. akt: 2018-08-14 16:37:27)
Prace na wiadukcie mają się zakończyć do 20 sierpnia

Prace na wiadukcie mają się zakończyć do 20 sierpnia

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od roku zamknięty jest wiadukt nad torami kolejowym w okolicy Samborowa. Mamy dobrą wiadomość, bo niedługo zostanie otwarty. W poniedziałek 20 sierpnia przejazd samochodem z Samborowa do Miłomłyna powinien być ponownie możliwy.

Zakaz wjazdu z obu stron wjazdu obwieszcza na razie, że przeprawa drogowa nad torami jest niemożliwa. Od sierpnia ubiegłego roku nieprzejezdny jest wiadukt nad trasą kolejową między Iławą a Ostródą. Prawdopodobnie z powodu błędnych założeń projektu rozbiórki wiaduktu, wielotonowa, betonowa konstrukcja runęła na tory niedaleko Samborowa. Dzięki refleksowi i spostrzegawczości jakimi wykazał się wówczas maszynista składu kolejowego udało się uniknąć tragedii. Kierujący pociągiem w porę zauważył betonowy gruz zalegający na torach.
Od tamtej pory niemożliwy jest dojazd drogą wojewódzką z Miłomłyna do Samborowa. Najbardziej uciążliwe jest to dla mieszkańców wsi Boguszewo (gm. Miłomłyn), leżącej na pograniczu powiatów ostródzkiego i iławskiego. Przez ten wiadukt mieszkańcy do siedziby powiatu ostródzkiego mieli do pokonania około 15 km. Tymczasem od sierpnia ubiegłego roku dystans wydłużył się do blisko 30 km.

Miejscowi znają lokalne skróty i jadąc przez Niziny i Stanowo (gm. Iława) do Samborowa mieli nieco krócej, ale to i tak ok. 12,5 km. Tymczasem gdy wiadukt był przejezdny było to niespełna 5 km. Można jeszcze wybrać się na rowerze, bo da się przeprowadzić jednoślad po mostku nad rzeką Drwęcą i dojechać do Samborowa. Jednak rowerzyści muszą mieć dobrze amortyzowane rowery, ponieważ na ostatnich dwóch kilometrach w powiecie ostródzkim od Boguszewa nawierzchnia jezdni jest dziurawa jak ser szwajcarski. Dopiero wjeżdżając na drogę powiatu iławskiego kończy się jazda po dziurach.

Wiadukt nad torami kolejowymi w okolicy Samborowa odbudowywany jest na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie, który administruje tym odcinkiem drogi. Od marca prowadzony jest drugi etap prac budowlanych. W maju usłyszeliśmy, że wiadukt nad torami powinien zostać oddany do użytku na przełomie lipca i sierpnia. Na razie jednak inwestycja cały czas jest w trakcie realizacji. Widać, że wykonawca jest bliżej niż dalej od zakończenia prac, ale wciąż przeprawa nad torami kolejowymi w okolicy Samborowa jest niemożliwa. Zapytaliśmy zatem ponownie w iławskim PZD, kiedy możemy spodziewać zakończenia prac, a mieszkańcy okolicznych miejscowości nie będą musieli szukać alternatywnych objazdów.
— Termin zakończenia prac przy wiadukcie kolejowym został przesunięty na drogą połowę sierpnia – powiedział Radosław Augustyniak z PZD w Iławie. — Zakładamy, że będzie to 20 sierpnia. Faktycznie planowano wstępnie, że będzie to przełom miesięcy letnich, ale nastąpiły trudności na przestrzeni ostatnich miesięcy, które zmusiły nas do odroczenia tego terminu. Prace rozpoczęły się na początku roku według planu, ale przełom lutego i marca spowolnił je ze względu na niesprzyjającą pogodę (intensywne deszcze). Trzeba także mieć na uwadze, że prace odbywają się przy ruchu pociągów na tej trasie. Dostosowujemy się do wytycznych kolei w tym względzie.

Zatem jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w następny poniedziałek (20 sierpnia) kierowcy powinni cieszyć z możliwości przejazdu po odbudowanym wiadukcie.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ostatnie w GO odtrąbiono #2555486 | 109.241.*.* 14 sie 2018 17:33

    otwarcie dojazdówki do obwodnicy tzw. butrynówka. Ostatnio jechałem i szok. Jednego pasa nie ma wcale, ciągle praca w powijakach, a oni już twierdzą że otwarte, po dwa pasy w każdą stronę, a rondo pachołkami zastawione ;) Propaganda pisu nie zna granic...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages