Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podał policji dane kolegi, bo chciał uniknąć kary

2018-08-13 10:35:13 (ost. akt: 2018-08-13 10:41:35)
Ostródzcy policjanci zakończyli sprawę 28-latka

Ostródzcy policjanci zakończyli sprawę 28-latka

Autor zdjęcia: Archiwum

Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie przeciwko 48-latkowi. Nie dość, ze nie miał prawa jazdy i innych dokumentów pojazdu, to postanowił podać policji dane kolegi, bo bał się konsekwencji.

Mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą, przewożącą ciągnik rolniczy kiedy zauważył to świadek. Zachowanie kierowcy  zaniepokoiło zgłaszającego, który o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali we wskazanym kierunku i zatrzymali opisywane auto do kontroli drogowej. Wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że kierujący zespołem pojazdów podał dane kolegi ponieważ sam ma zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej liczy punktów karnych. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 48 – latka. Numery rejestracyjne ciągnika siodłowego nie zgadzały się z numerem vin pojazdu. Mężczyzna oświadczył, że jego auto było uszkodzone więc kupił taki sam ciągnik siodłowy i tylko przełożył tablice rejestracyjne. Na miejsce przyjechali również funkcjonariusze iławskiego ruchu drogowego.
48 – latek za nie stosowanie się do zasad ruchu drogowego, brak dokumentów, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatem karnym w wysokości 3500 zł. Natomiast za kierowania ścigania o przestępstwo przez fałszowanie dowodów usłyszał zarzut.
Kodeks karny art. 235.  mówi o ty, że: „Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages