środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Złota Tarka w Iławie ze zmienną pogodą i niezmiennym jazzowym klimatem. [Na zdjęciu sobotnia GALA SWINGU]

2018-08-12 13:38:16 (ost. akt: 2018-08-12 13:53:32)
Amerykański saksofonista Pee Wee Ellis, wokal Makeda Purple z Niemiec

Amerykański saksofonista Pee Wee Ellis, wokal Makeda Purple z Niemiec

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Już od piątku w mieście rozbrzmiewał jazz. Swój debiut miała nowa Galeria Jazzowa (przy iławskim ratuszu), która sprawdziła się jako kolejna miejscówka koncertowa. Podczas sobotniej Gali Swingu zagrał m.in. Pee Wee Ellis, który w latach 60-tych był ważnym członkiem zespołu Jamesa Browna.


W piątek muzyka brzmiała już o godz 14:30 kiedy to odbył się koncert akustyczny we wspomnianej galerii Jazzowej. Wystąpił zespół OLSBand. Kilka godzin później miłośnicy jazzu przenieśli się do amfiteatru na dwa jubileusze. 50-lecia obchodziły bowiem dwa jazzowe zespoły: VISTULA RIVER BRASS BAND oraz SAMI SWOI. Publiczności zaprezentował się także wspaniały JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Stanley Breckenridge. Koncert poprowadził Artur Orzech.

Pierwszy dzień festiwalu Złota Tarka. Na scenie wystąpił Stanley Breckenridge. Klimat koncertu uchwycił Łukasz Siudziński

O północy na Jazz Party zaprosił dj’ Leszek Teofilak (od Nowego Orleanu do Las Vegas).

W sobotę jazzowo było już w samo południe kiedy to odbył się w Parku Miejskim koncert orkiestry z Herborn (partnerskiego miasta Iławy). Sobotni koncert galowy rozpoczął się o godz. 20:00 w iławskim amfiteatrze. Otworzył go występ LALI CZAPLICKIEJ i ORKIESTRY ADRIA.
Po tym występie Artur Orzech zaprosił na Galę Swingu. Zaprezentował się w pełnej krasie Big Collective Band:
• Wiesław Pieregorólka – dyrygent, • Alchemik Orchestra Anna Serafińska – wokal, • Beata Przybytek – wokal, • Andrzej Dąbrowski – wokal,• Makeda Purple – wokal (Niemcy). Na scenie pojawił się gość specjalny Pee Wee Ellis. Amerykański saksofonista, kompozytor i aranżer. Był ważnym członkiem zespołu Jamesa Browna w latach 60., występując na wielu najbardziej znanych nagraniach Browna i tworzących takie hity jak "Cold Sweat" i "Say It Loud - I'm Black and I'm Proud ". Współpracował również ściśle z Van Morrisonem. W filmie biograficznym "Dostraj się o Jamesa Browna" z 2014 roku, Ellis gra Tariq Trotter (Black Thought, MC from the Roots). Muzyk na stałe mieszka w Wielkie Brytanii.
red. mrPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages