Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Mieszkańcy Rudzienic czekali na tę inwestycję! Przecięto wstęgę na ulicy Lipowej

2018-08-09 13:32:18 (ost. akt: 2018-08-09 13:41:11)
Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców Rudzienic

Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców Rudzienic

Autor zdjęcia: Gmina Iława/Robert Jankowski

We wtorek, 7 sierpnia odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanej ulicy Lipowej w Rudzienicach w Gminie Iława. Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Rudzienic. Nowa droga z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.


Licznie przybyłych gości i mieszkańców Rudzienic powitał wójt Gminy Iława, Krzysztof Harmaciński, który podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przebudowę drogi i wręczył im podziękowania.

Udział w uroczystości wzięli: wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, wicestarosta Powiatu Iławskiego Stanisław Kastrau, przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radni i sołtysi Gminy Iława, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele wykonawcy oraz mieszkańcy Rudzienic.
Poświęcenia drogi dokonał Ks. Kan. Adam Olszewski.
W ramach inwestycji została przebudowana jezdnia na odcinku długości 2,3 km. Przebudowa objęła budowę chodnika, zjazdów, odwodnienia i oświetlenia. W ramach budowy oświetlenia zamontowano 82 lampy. W pasie drogowym nowej jezdni uporządkowano także zieleń.
Zadanie „Przebudowa drogi gminnej w Rudzienicach – ul. Lipowa” zostało dofinansowane z Programu Wieloletniego pn.: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019” w wysokości 1.566.981 zł. Wartość całej inwestycji wyniosła 3.133.963,25 zł.

Termin ukończenia inwestycji ustalono na 31 lipca i został on dotrzymany. Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Rudzienic. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy i stanie się istotnym czynnikiem rozwoju tej części Gminy Iława.

Źródło: Gmina Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages