Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Nietrzeźwa 61-latka i 50-latek. Na drogach niestety wciąż zatrzymują pijanych

2018-08-07 11:15:37 (ost. akt: 2018-08-07 11:22:13)
Zdjęcie z kolizji, którą spowodował 19-latek, kiedy gwałtownie skręcił uciekając przed zwierzęciem, które wtargnęło na jezdnię

Zdjęcie z kolizji, którą spowodował 19-latek, kiedy gwałtownie skręcił uciekając przed zwierzęciem, które wtargnęło na jezdnię

Autor zdjęcia: KPP Iława

W przypadku pijanych kierowców, niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby, która pierwszy raz została przyłapana na jeździe po pijanemu. Jeśli zdarzy się kolejny raz takie zatrzymanie kara wzrasta do 10 tys. zł!

Wczoraj tj. 6 sierpnia, iławscy policjanci już kilka minut po godzinie  7:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą 61 – latkę. Funkcjonariusze wylegitymowali kobietę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Skontrolowali również jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta jechał vw do pracy mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. W  trakcie czynności okazało się, że 50 – latek zdecydował się kierować pojazdem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.
Oboje kierowcy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast na trasie Iława – Lubawa kierujący vw wykonując manewr wyminięcia zwierzyny leśnej która wtargnęła na jezdnię wprowadził samochód w poślizg a następnie zjechał  na prawe pobocze gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. 19 – letni kierujący został zabrany do szpitala. W trakcie czynności policjanci ustalili, że młody mężczyzna prawo jazdy ma dopiero od 15 miesięcy.


Kierowco pamiętaj !
Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages